logo GazetaGazeta.com www.GazetaGazeta.com

 Piątek, 3 czerwca 2011

 

Jeżeli ta wiadomość została do Ciebie przesłana przez któregoś z naszych Czytelników i uważasz ją za interesującą Dopisz swój adres do naszej listy
Informacja jak zrezygnować z dalszej subskrypcji znajduje się na dole strony.

 

Niezwykła aukcja Poloników

Zbroje, obrazy, świeczniki, szable - o ogromnej wartości kolekcjonerskiej - Polonica, które powinny pozostać w polskich rękach - na aukcji w czołowym domu aukcyjnym antyków i malarstwa w Toronto

"Końce świata" nadchodziły już nie raz

Harold Camping, 89-letni amerykański badacz Biblii, twierdził, że koniec świata rozpocznie się 21 maja 2011 r i trwać będzie aż do 21 października tego roku. Naukowcy uważają jednak, że ludzkość ma przed sobą znacznie dłuższą perspektywę i zanikanie życia przewidują za ok. 5 mld lat.

Zwycięstwo Opitza potwierdzone

Zakończyło się rozpoczęte 19 maja przeliczanie głosów w okręgu wyborczym Etobicoke Centre, w którym walczyło o mandat poselski dwóch sprzyjających Polonii kandydatów - dotychczasowy poseł liberał Borys Wrzesnewskyj i Polak z pochodzenia, konserwatysta Ted Opitz. Elections Canada podała w oficjalnym komunikacie ostateczne wyniki w tym okręgu, które potwierdziły zwycięstwo Opitza nad Borysem Wrzesnewskym - ostateczna różnica wyniosła 26 głosów.

Sukcesy naszych artystów

Zawsze zadziwia mnie jak niezwykłe bogactwo drzemie w naszej Polonii - ile tu wybitnych osób, utalentowanych artystów. Wielką dumą i radością napawają mnie informacje o kolejnych nagrodach, wystawach, książkach, płytach, koncertach i innych sukcesach. 
Dzisiaj dwa takie najnowsze sukcesy - jeden z dziedziny sztuk pięknych, a drugi - sceniczny. Pierwszy to wystawa jubileuszowa artysty plastyka Leszka Wyczółkowskiego z okazji 30-lecia jego pracy artystycznej połączona z przyznaniem mu nagrody Martys 2011 i tytułu Artysty Roku w Mississaudze. Drugi to zaprpszenie do udziału w telewizyjnym programie kabaretowym w programie II TVP Magdy Papierz i Moniki Kowalczuk z Kabaretu pod Bańką.

Od narodzin do śmierci w dawnej Polsce

Świat coraz bardziej się indywidualizuje, dlatego też nie ma dzisiaj konieczności przynależenia do jakiejś społeczności by dawać sobie radę w życiu. Dawniej było inaczej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zwycięstwo Indian w High Parku

Zdaniem działaczy Taiaiako’n Historical Preservation Society (http://taiaiakon.wordpress.com) grupa Indian należąca do plemienia Iroquois znalazła się jakieś trzy tysiące lat temu na terenie dzisiejszego High Parku, największego parku w Toronto. I tam pochowani są ci, którzy zmarli zanim grupa przeniosła się gdzie indziej. Grobów jest 56 - to dla ludności rdzennej miejsce święte. Stąd protest, kiedy powstał pomysł zbudowania tam toru dla rowrów BMX.

Bolączki, ale i siła polskiego kina

Zaglądaliśmy za kulisy przemysłu filmowego rodem z Azji, ponieważ coraz więcej na świecie słychać o filmach produkowanych w różnych azjatyckich krajach. Tym razem przyjrzymy się bliżej temu, co naszym sercom najbliższe - kinematografii polskiej.

Czy istnieje damska Viagra? Nasza seksualność - ile o niej wiemy?

Jak to jest, że mężczyźni mają swoją Viagrę, a my kobiety co? Takie pytanie przysłała mi jedna z Czytelniczek Gazety Gazeta. Przecież i nam czasami przydałaby się tabletka, po której gwarantowany jest dobry seks - pisze dalej Czytelniczka. Z tym gwarantowanym dobrym seksem to ja bym nie przesadzała, bo całość zagadnienia jest troszkę bardziej złożona i nie ma na to żadnego cudownego leku, ale najpierw jednak zacznę od "damskiej viagry".

Dramat bez zakończenia

19 maja, po niecałych dwunastu godzinach obradowania, przysięgli powołani do rozpoznania sprawy dwóch młodych ludzi, oskarżonych o zamordowanie Jordana Mannersa uznali, że są gotowi do wydania wyroku. Po czterech latach spędzonych w areszcie, liczący w chwili obecnej po 21 lat C.D. i J.W. wyszli na wolność.

Tylko dla orłów-śmiałków

Jak pisaliśmy, matorzy silnych wrażeń mogą zacząć przygotowywać się do Edge Walk - spaceru po zewnętrznej stronie wieży telewizyjnej CN Tower w Toronto (najwyższej wolnostojącej wieży telewizyjnej na świecie - 553,33 m) na wysokości 116 pięter, czyli 356 metrów.


Antykwariat poleca

Antykwariat Gazety Gazeta to jedyna taka ksiegarnia w Toronto. Proponujemy cykl poświęcony naszemu Antykwariatowi i książkom, które mamy w nim do zaoferowania.

 

 www.GazetaGazeta.com

 Jeżeli ta wiadomość została do Ciebie przesłana przez któregoś z naszych Czytelników i uważasz ją za interesującą dopisz swój adres do naszej listy

 

 Ta wiadomość została wysłana na adres:  W celu rezygnacji z newslettera: wyślij email z tematem "unsubscribe" do lista@gazetagazeta.com albo kliknij na ten link