Dziennik Polonii w Kanadzie
www.gazetagazeta.com
Różności
Kilka słów o choinkach
Jerzy Szlachetka
Dec 29, 2011
 
 

Parę lat temu zaprzestano propagowania sztucznych choinek, i słusznie. Prawdziwe drzewka powracają bowiem do środowiska w postaci kompostu, natomiast sztuczne wcześniej czy później lądują na śmietnisku. Poza tym, co sztuczne, to sztuczne.

Zapachu prawdziwej choinki nie da się podrobić, a jej zapach to zapach tradycyjnych świąt. jŚcięta choinka nie pożyje jednak długo bez naszej pomocy. Chcąc przedłużyć jej życie, należy albo wsypać na dno dużej donicy trochę drobnych kamieni, wypełnić ją ziemią, umocować w niej drzewko, a następnie podlewać regularnie, albo postarać się o głęboki stojak z pojemnikiem na wodę, z którego choinka może "popijać" non stop. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupienie choineczki z korzeniami w doniczkach. Na wiosnę można taką choineczkę przesadzić do ogrodu i będzie zdrowo rosła.

Pamiętajmy też, że po przyniesieniu choinki do domu, najlepiej od razu podciąć pień i zanurzyć go w wiaderku napełnionym lekko ciepłą wodą. Ciepłą wodę drzewko wciąga o wiele szybciej, niż zimną.

Jedni preferują jodełki, inni świerki, jeszcze inni sosenki. Rodzaj drzewka nie odgrywa większej roli. Najważniejsze, żeby było ono świeże i pachnące żywicą. Wyprawa po choinkę na choinkową farmę to uciecha dla całej rodziny, a ponadto jest stuprocentowa gwarancja, że igły nie zaczną opadać już po paru dniach. Pod London nie brak plantacji choinek i nietrudno je znaleźć; wystarczy wyjechać za miasto. Przy drogach wylotowych umieszczone są znaki z informacją, jak dojechać do farmy.© Copyright 2003 by GAZETA Inc.
Opublikowane w Internecie za wiedzą i pozwoleniem wydawcy "Gazety"

www.gazetagazeta.com