Dziennik Polonii w Kanadzie
www.gazetagazeta.com
Polonia
Quo Vadis po raz drugi
Tomek Kniat
Feb 24, 2010
 
 

"Building Bridges, Building Leaders"

Ania Barycka, Kamil Mróz i wicekonsul Wojciech Dzięgiel (ds. Polonii i Promocji)

W piątek 19 lutego odbyła się w Konsulacie RP w Toronto konferencja prasowa zorganizowana przez organizatorów drugiej już North American Polish Youth Leadership Conference. Po krótkim powitaniu przez wicekonsula Wojciecha Dzięgla resztę spotkania poprowadzili Ania Barycka i Kamil Mróz.

Pierwsza konferencja odbyła się w Ottawie na początku maja 2009 roku. Zorganizowana przez polonijnych studentów uniwersytetu w Ottawie zgromadziła 117 młodych profesjonalistów i studentów polskiego pochodzenia. Sukces pierwszej konferencji umotywował polonijną młodzież do kontynuowania tej inicjatywy.

Druga konferencja młodych liderów polonijnych pod patronatem Polskiej Ambasady w Ottawie oraz Kongresu Polonii Kanadyjskiej odbędzie się w Windsor w dniach od 7 do 9 maja tego roku. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest "Building Bridges, Building Leaders". Jest miejsce dla 150 uczestników, przede wszystkim z Ameryki Północnej, ale już napłynęły pierwsze zgłoszenia z Europy.

W programie przewidywana jest między innymi dyskusja panelowa z udziałem Ambasadorów Polski w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych, prezentacje i dyskusje na tematy związane z organizowaniem działalności społecznej, promowaniem kultury i współpracy z mediami. Nie zabraknie też okazji do nawiązywania bliższych kontaktów podczas mniej formalnych spotkań towarzyskich i do zaprezentowania dorobku działających już Polonijnych organizacji młodzieżowych.

Prężność tej inicjatywy można zawdzięczać nie tylko Honorowemu Komitetowi Doradczemu i Komitetowi Wykonawczemu, ale przede wszystkim 32 regionalnym koordynatorom działającym na terenie całej Ameryki Północnej.

Jednym z elementów tej konferencji jest konkurs na esej pod hasłem "Award of Excellence 2010". Prace o długości pomiędzy 1000 a 1500 słów po angielsku, francusku lub po polsku muszą być wysyłane na adres info@pcsaw.com do końca marca. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia, a regulamin konkursu i tematy prac można znaleźć na stronie www.quovadisconference.com. Na zwycięzców czekają nagrody do 500 dolarów.

Pod tym samym adresem można też już rejestrować swój udział w tej konferencji. Suma $150 pokrywa nie tylko udział w samej konferencji, ale również noclegi i posiłki.

Proponujemy się pośpieszyć, bo termin zgłoszeń upływa z końcem marca.

Tekst i zdjęcie Tomek Kniat© Copyright 2003 by GAZETA Inc.
Opublikowane w Internecie za wiedzą i pozwoleniem wydawcy "Gazety"

www.gazetagazeta.com