Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten świat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańką
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłości
Polska
Pomóżmy innym
Powódź 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różności
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Świat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Różności

Fotka dnia

Sep 16, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyślij e-mailem


Na tym zdjęciu z 2009 roku widzimy norweskiego myśliwego i łowcę przygód Kristoffera Clausena, autora bestsellera, który stał się gwiazdą telewizji po spędzeniu roku w zupełnej dziczy. Ostatnio Clausen przyznał, że spędził większość tego czasu w wygodnym hotelu w Szwecji, robiąc zakupy w lokalnym mallu i pisząc ze swojego eleganckiego samochodu blog o swoich przygodach, polowaniach na renifery i posilaniu się wodorostami w kompletnej głuszy.


(żeby obejrzeć poprzednie trzy serie: Poprzednia seria 1, Poprzednia seria 2 i Poprzednia seria 3)


Foto: EPA/MONASH UNIVERSITY


Nowy gatunek delfina o nazwie Tursiops Australis, odkryty w Australii. Populacja tych delfinów wynosi zaledwie 150 osobników.

W sobotę pokazywano w kinie Scotiabank film dokumentalny Morgana Spurlocka "Comic-Con Episode IV: A Fan’s Hope" opowiadający o San Diego Comic-Con (Comic-Con International), dorocznej konwencji w Kalifornii poświęconej kulturze komiksów i gier. Lipcowa konwencja przyciąga ok. 200.000 osób z całego świata. Film nakręcono na zeszłorocznej edycji konwencji, pokazując ją z perspektywy pięciu różnych osób. Film reklamowały w lobby kinowym i na schodach ruchomych znane postaci z gier i komiksów.

Foto: Gazeta Gazeta


Tysiące krów jest pędzonych z gór do dolin na odbywający się w niemieckim Oberstaufen spęd bydła Viehscheid

PAP/EPA/KARL-JOSEF HILDEBRAND


Wystawiona w Natural History Museum w Berlinie poprzednio nieznana osa gigant - jest ona około pięciokrotnie większa od zwykłej osy i wygląda jak machina wojenna ze swoimi ogromnymi szczękami. Pochodzi z indonezyjskiej wyspy Sulawesi.

EPA/NATURAL HISTORY MUSEUM


Filipińczycy otaczają krokodyla słodkowodnego. 6,4-metrowy kolos został złapany po trzytygodniowych polowaniach. Według władz filipińskich, jest to największy tego gatunku krokodyl złapany na Filipinach od wielu lat.

PAP/EPACo roku pod koniec sierpnia, centrum Toronto, a dokładnie okolica Front St pomiędzy Yonge i Jarvis, zamienia się w prawdziwy podniebny cyrk. Buskerfest to już 12-letnia tradycja ulicznych pokazów wszelkiej maści kuglarzy, żonglerów, akrobatów, mimów i wszystkich tych, dla których najszerzej pojęta sztuka uliczna to sposób życia i artystycznej ekspresji.

Foto: Piotr Figura


Foto: Piotr FiguraTak było również i w tym roku, gdzie w ubiegły weekend, przy pięknej pogodzie można było podziwiać pokazy m.in Stunt Doubloe Circus (posiadaczy czterech rekordów w księdze Guinnessa), żonglera i akrobaty Pancho Libre'a, mima Pierre'a St. Pierre'a, akrobatów na drabinach The Red Trouser Show. Jak w ubiegłych latach, nie mogło oczywiście zabraknąć srebrnego Elvisa, który tradycyjnie cieszył się ogromną popularnością wśród widzów.

O popularności torontońskiego Buskerfest, którego sponsorem jest Scotiabank, niech świadczy fakt, że w ciągu niespełna 12 lat stał się on największym tego rodzaju festiwalem w Ameryce Północnej, prezentując kilkusettysięcznej publiczności ulicznych artystów z całego świata - od Australii, poprzez USA i Kanadę, aż po Irlandię i Skandynawię.

Oprócz tego, że mamy możliwość zobaczenia tych popisów za darmo (wszyscy artyści występują na festiwalu nieodpłatnie, a jedyną formą wynagrodzenia są datki publiczności), Buskerfest wspiera (poprzez zbiórkę pieniędzy w czasie festiwalu) badania nad epilepsją.

Piotr Figura

Foto: Piotr Figura


Foto: Piotr Figura
  

Foto: Piotr Figura


Mama szampansica karłowata (bonobo) z bliźniakami - bliźniaki rodzą się w tym gatunku rzadziej niż u ludzi

EPA/HORST OSSINGER


Tłumy posłów, gorąca debata... Szef komisji úledczej badającej okolicznoúci úmierci Barbary Blidy, pose? Ryszard Kalisz przedstawia raport z prac komisji, 30 bm. w Sejmie.

PAP/Pawe? Kula


Jeszcze lato, mimo że widać już jesień

EPA/DIEGO AZUBEL


Większość stanu Teksas nawiedziła susza. Oto dno jeziora w okolicach Dallas

EPA/LARRY W. SMITH


Rzeźby z kwiatów w czasie dorocznej wystawy kwiatów w Kijowie.

EPA/SERGEY DOLZHENKO


Co to jest? Odpowiedź: to odbicie budynków w osiedlu w Bangkoku w wodzie jeziora - na samej górze zdjęcia widać pływającą kaczkę

EPA/UDO WEITZ


Goście Frequency Festival 2011 pozują nago do zdjęcia 'Naked Heart' niemieckiego fotografa Gerrita Starczewskiego w St. Poelten w Austrii.

EPA/HERBERT P. OCZERET


Szwajcarski katamaran'MS Turanor Planetsolar' napędzany energią słoneczną w porcie Victoria w Hongkongu, na trasie jedynej tego rodzaju podróży dokoła świata.

EPA/ALEX HOFFORD


Jaskółki na drutach w Bułgarii - birds on a wire

EPA/VASSIL DONEV


15 sierpnia, Nowa Zelandia. Niespodziewane śnieżyce pokryły duże obszary kraju śniegioem, óaraliżując ruch. W stolicy Wellington spadła rekordowa ilość śniegu - największa od 30 lat - powodując zamknięcia dróg i odwołanie lotów.

EPA/BRADLEY AMBROSE


Każdy maluch potrzebuje miłości

PAP/EPA
  

PAP/EPA


Pojazd napędzany energią słoneczną Nuna 6 na stadionie olimpijskim w Amsterdamie. Holenderska reprezentacja weśmie udział w 11. światowych mistrzostwach pojazdów tego typu w Australii w październiku. EPA/KOEN VAN WEEL

PAP/Jacek Bednarczyk


© Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na początek strony

 

Różności
Świszcze (świstaki) przemówiły - Groundhog Day
Od pięciu lat "dzielą się" fortuną z totolotka
Zdrada
Nie 50 tysięcy, a 50 milionów
Noworoczne bobasy
Narodziny setnego wnuka
Wieści ze świata zwierzaków
Kilka słów o choinkach
Mikołaj na winsurfingu
60-letnia tradycja