Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten œwiat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańkš
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłoœci
Polska
Pomóżmy innym
PowódŸ 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różnoœci
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Œwiat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Page not found

404 Error

404

Page Not Found!

We're sorry, but we can't find the page you were looking for. It's probably some thing we've done wrong but now we know about it and we'll try to fix it. In the meantime, try one of these options:

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright Š 2015. All Rights Reserved.

Różnoœci

Fotka dnia

Sep 16, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyœlij e-mailem


Na tym zdjęciu z 2009 roku widzimy norweskiego myœliwego i łowcę przygód Kristoffera Clausena, autora bestsellera, który stał się gwiazdš telewizji po spędzeniu roku w zupełnej dziczy. Ostatnio Clausen przyznał, że spędził większoœć tego czasu w wygodnym hotelu w Szwecji, robišc zakupy w lokalnym mallu i piszšc ze swojego eleganckiego samochodu blog o swoich przygodach, polowaniach na renifery i posilaniu się wodorostami w kompletnej głuszy.


(żeby obejrzeć poprzednie trzy serie: Poprzednia seria 1, Poprzednia seria 2 i Poprzednia seria 3)


Foto: EPA/MONASH UNIVERSITY


Nowy gatunek delfina o nazwie Tursiops Australis, odkryty w Australii. Populacja tych delfinów wynosi zaledwie 150 osobników.

W sobotę pokazywano w kinie Scotiabank film dokumentalny Morgana Spurlocka "Comic-Con Episode IV: A Fan’s Hope" opowiadajšcy o San Diego Comic-Con (Comic-Con International), dorocznej konwencji w Kalifornii poœwięconej kulturze komiksów i gier. Lipcowa konwencja przycišga ok. 200.000 osób z całego œwiata. Film nakręcono na zeszłorocznej edycji konwencji, pokazujšc jš z perspektywy pięciu różnych osób. Film reklamowały w lobby kinowym i na schodach ruchomych znane postaci z gier i komiksów.

Foto: Gazeta Gazeta


Tysišce krów jest pędzonych z gór do dolin na odbywajšcy się w niemieckim Oberstaufen spęd bydła Viehscheid

PAP/EPA/KARL-JOSEF HILDEBRAND


Wystawiona w Natural History Museum w Berlinie poprzednio nieznana osa gigant - jest ona około pięciokrotnie większa od zwykłej osy i wyglšda jak machina wojenna ze swoimi ogromnymi szczękami. Pochodzi z indonezyjskiej wyspy Sulawesi.

EPA/NATURAL HISTORY MUSEUM


Filipińczycy otaczajš krokodyla słodkowodnego. 6,4-metrowy kolos został złapany po trzytygodniowych polowaniach. Według władz filipińskich, jest to największy tego gatunku krokodyl złapany na Filipinach od wielu lat.

PAP/EPACo roku pod koniec sierpnia, centrum Toronto, a dokładnie okolica Front St pomiędzy Yonge i Jarvis, zamienia się w prawdziwy podniebny cyrk. Buskerfest to już 12-letnia tradycja ulicznych pokazów wszelkiej maœci kuglarzy, żonglerów, akrobatów, mimów i wszystkich tych, dla których najszerzej pojęta sztuka uliczna to sposób życia i artystycznej ekspresji.

Foto: Piotr Figura


Foto: Piotr FiguraTak było również i w tym roku, gdzie w ubiegły weekend, przy pięknej pogodzie można było podziwiać pokazy m.in Stunt Doubloe Circus (posiadaczy czterech rekordów w księdze Guinnessa), żonglera i akrobaty Pancho Libre'a, mima Pierre'a St. Pierre'a, akrobatów na drabinach The Red Trouser Show. Jak w ubiegłych latach, nie mogło oczywiœcie zabraknšć srebrnego Elvisa, który tradycyjnie cieszył się ogromnš popularnoœciš wœród widzów.

O popularnoœci torontońskiego Buskerfest, którego sponsorem jest Scotiabank, niech œwiadczy fakt, że w cišgu niespełna 12 lat stał się on największym tego rodzaju festiwalem w Ameryce Północnej, prezentujšc kilkusettysięcznej publicznoœci ulicznych artystów z całego œwiata - od Australii, poprzez USA i Kanadę, aż po Irlandię i Skandynawię.

Oprócz tego, że mamy możliwoœć zobaczenia tych popisów za darmo (wszyscy artyœci występujš na festiwalu nieodpłatnie, a jedynš formš wynagrodzenia sš datki publicznoœci), Buskerfest wspiera (poprzez zbiórkę pieniędzy w czasie festiwalu) badania nad epilepsjš.

Piotr Figura

Foto: Piotr Figura


Foto: Piotr Figura
  

Foto: Piotr Figura


Mama szampansica karłowata (bonobo) z bliŸniakami - bliŸniaki rodzš się w tym gatunku rzadziej niż u ludzi

EPA/HORST OSSINGER


Tłumy posłów, goršca debata... Szef komisji úledczej badajšcej okolicznoúci úmierci Barbary Blidy, pose? Ryszard Kalisz przedstawia raport z prac komisji, 30 bm. w Sejmie.

PAP/Pawe? Kula


Jeszcze lato, mimo że widać już jesień

EPA/DIEGO AZUBEL


Większoœć stanu Teksas nawiedziła susza. Oto dno jeziora w okolicach Dallas

EPA/LARRY W. SMITH


RzeŸby z kwiatów w czasie dorocznej wystawy kwiatów w Kijowie.

EPA/SERGEY DOLZHENKO


Co to jest? OdpowiedŸ: to odbicie budynków w osiedlu w Bangkoku w wodzie jeziora - na samej górze zdjęcia widać pływajšcš kaczkę

EPA/UDO WEITZ


Goœcie Frequency Festival 2011 pozujš nago do zdjęcia 'Naked Heart' niemieckiego fotografa Gerrita Starczewskiego w St. Poelten w Austrii.

EPA/HERBERT P. OCZERET


Szwajcarski katamaran'MS Turanor Planetsolar' napędzany energiš słonecznš w porcie Victoria w Hongkongu, na trasie jedynej tego rodzaju podróży dokoła œwiata.

EPA/ALEX HOFFORD


Jaskółki na drutach w Bułgarii - birds on a wire

EPA/VASSIL DONEV


15 sierpnia, Nowa Zelandia. Niespodziewane œnieżyce pokryły duże obszary kraju œniegioem, óaraliżujšc ruch. W stolicy Wellington spadła rekordowa iloœć œniegu - największa od 30 lat - powodujšc zamknięcia dróg i odwołanie lotów.

EPA/BRADLEY AMBROSE


Każdy maluch potrzebuje miłoœci

PAP/EPA
  

PAP/EPA


Pojazd napędzany energiš słonecznš Nuna 6 na stadionie olimpijskim w Amsterdamie. Holenderska reprezentacja weœmie udział w 11. œwiatowych mistrzostwach pojazdów tego typu w Australii w paŸdzierniku. EPA/KOEN VAN WEEL

PAP/Jacek Bednarczyk


Š Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na poczštek strony

 

Różnoœci
Œwiszcze (œwistaki) przemówiły - Groundhog Day
Od pięciu lat "dzielš się" fortunš z totolotka
Zdrada
Nie 50 tysięcy, a 50 milionów
Noworoczne bobasy
Narodziny setnego wnuka
Wieœci ze œwiata zwierzaków
Kilka słów o choinkach
Mikołaj na winsurfingu
60-letnia tradycja