Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten œwiat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańkš
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłoœci
Polska
Pomóżmy innym
PowódŸ 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różnoœci
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Œwiat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Page not found

404 Error

404

Page Not Found!

We're sorry, but we can't find the page you were looking for. It's probably some thing we've done wrong but now we know about it and we'll try to fix it. In the meantime, try one of these options:

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright Š 2015. All Rights Reserved.

Różnoœci

Fotka dnia

Jul 12, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyœlij e-mailem


Mała "racoonka" ma 6 tygodni. Została wychowana od parodniowego dzieciaka, na butelce. Jest jak kot, przytula się, œpi z kotami, chodzi krok w krok za członkami rodziny i... załatwia swoje potrzeby na papier i do wiórków, jak koty! Szopy pracze - racoons - sš w Kanadzie bardzo popularne i w miastach zjadajš œmieci. Majš chwytne łapki, więc potrafiš włamać się do każdej skrzyni. Trzeba używać nielada sposobów aby się przed nimi zabezpieczać.
(żeby obejrzeć poprzednie fotki, proszę kliknšć na tytuł "Fotka dnia" oraz Poprzednia seria)

  
Królik-zawodnik bierze udział w zawodach Kaninhop w Jenie w Niemczech, w których króliki należšce do różnych klubów (ten na przykład jest członkiem Erste Thueringer Kaninchensport Jena e.V. - First Thuringia Rabbit Sport Jena Society) skaczš przez przeszkody na czas.


PAP/EPA


Superexpress zwany Harmony gotowy do odjazdu do Szanghaju z Southern Railway Station w Pekinie. Jego prędkoœć dochodzi do 300 km/godz. Stałe połšczenia rozpoczynajš się 30 czerwca. Chiny planujš zbudowanie sieci takich połšczeń kolejowych o ogólnej długoœci 45.000 km.

EPA/PETER TREBITSCH


Brrr, skšd my to znamy... Chiny jak to Chiny. Robotnicy instalujš ogromny znak Chińskiej Partii Komunistycznej na placu Tian'anmen Square w ramach przygotowań do obchodów 90. rocznicy jej powołania do życia, które odbędš się 1 lipca

EPA/LAO CAI


Najpiękniejsze miejsce w wodospadzie Niagara

Foto Witold Liliental


49 drużyn z całej Ukrainy wzięło udział w zawodach dziwnych małych pojazdów wykonanych domowym sumptem. Foto: Sergey Dolzhenko PAP/EPA

 
 
 
 

  


Szalona skala liczb... Na jednej uroczystoœci na jednej uczelni Huazhong University of Science and Technology w Wuhan było 7.494 studentów. W tym roku uczelnie wyższe ukończyło właœnie 6,6 milionów Chińczyków, o 300.000 więcej niż w 2010 roku.

EPA/SHEPHERD ZHOU


Stado 'guacamayas' (odmiana papug, po polsku ary), zostaje wypuszczone na wolnoœć w parku ekologicznym Xcaret w Cancun w Meksyku. Park otrzymał certyfikat Guinness World Records za umożliwienie rozmnażania rekordowej liczby papug - w 2009 roku udało się ich rozmnożyć 105.

EPA/Elizabeth Ruiz


Właœnie urodzona ara  

EPA/Elizabeth Ruiz


Plaża bez min - nareszcie! Akcja rozminowywania 5, 5-kilometrowego odcinka w Kołobrzegu, trwajšca od 4 kwietnia, zakończyła się dopiero wczoraj, 15 czerwca. Uczestniczyło w niej 30 żołnierzy. Podczas prac żołnierze znaleŸli ponad 150 niebezpiecznych przedmiotów, w tym 99 niewypałów i niewybuchów. Oprócz niewypałów saperzy wykopali z piasku również ok. tony różnego rodzaju złomu, m.in. starš bramę, fragmenty ogrodzenia, kapsle, puszki, deski z gwoŸdziami, spinki i wsuwki do włosów oraz zbrojonš drutem oponę samochodowš i drogowe płyty służšce do budowy tymczasowych parkingów. Plaża była przeszukiwana do głębokoœci 2 metrów.

PAP


"Złoty autobus" w Nanjing we wschodnich Chinach. Sklep jubilerski wydał ponad 30 tys. dolarów (200.000 juanów) na pokrycie złotem około 60 proc. zewnętrznych powierzchni autobusu by w ten sposób promować swojš firmę. Policja obawia się, że autobus może być zagrożeniem na drogach, ponieważ jest zbyt błyszczšcy i może oœlepiać kierowców. Poprzednio firma pozłociła też samochód Infiniti G37 Luxury Sport Coupe.

EPA/DING LIANG


Pierwszy belgijski pocišg zasilany energiš słonecznš. Tunel został pokryty sufitem z 16.000 elementów słonecznych. Szybka kolej kursuje między belgijskš Antwerpiš a Amsterdamem w Holandii.

EPA/DIRK WAEM


Torontoński Woofstock to największy psi festiwal w Ameryce Północnej. Jego pierwsza edycja odbyła sie w 2003 roku, a więc już za dwa lata okršgła rocznica. Tradycyjnie już w jeden z czerwcowych weekendów w centrum Toronto, a konkretnie ulica Front, pomiędzy Yonge i Jarvis, zamienia się w jeden wielki park, który corocznie odwiedza około 30.000 miłoœników i właœcicieli psów. Więcej o Woofstock

Foto: Piotr Figura


Kontrast epok. Mnichowie buddyjscy z Tajlandii w nowym Sai Sena Solar Park w Ayutthaya 60 km od Bangkoku.

PAP/EPAŠ Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na poczštek strony

 

Różnoœci
Œwiszcze (œwistaki) przemówiły - Groundhog Day
Od pięciu lat "dzielš się" fortunš z totolotka
Zdrada
Nie 50 tysięcy, a 50 milionów
Noworoczne bobasy
Narodziny setnego wnuka
Wieœci ze œwiata zwierzaków
Kilka słów o choinkach
Mikołaj na winsurfingu
60-letnia tradycja