Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten świat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańką
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłości
Polska
Pomóżmy innym
Powódź 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różności
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Świat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Różności

Fotka dnia

Jul 12, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyślij e-mailem


Mała "racoonka" ma 6 tygodni. Została wychowana od parodniowego dzieciaka, na butelce. Jest jak kot, przytula się, śpi z kotami, chodzi krok w krok za członkami rodziny i... załatwia swoje potrzeby na papier i do wiórków, jak koty! Szopy pracze - racoons - są w Kanadzie bardzo popularne i w miastach zjadają śmieci. Mają chwytne łapki, więc potrafią włamać się do każdej skrzyni. Trzeba używać nielada sposobów aby się przed nimi zabezpieczać.
(żeby obejrzeć poprzednie fotki, proszę kliknąć na tytuł "Fotka dnia" oraz Poprzednia seria)

  
Królik-zawodnik bierze udział w zawodach Kaninhop w Jenie w Niemczech, w których króliki należące do różnych klubów (ten na przykład jest członkiem Erste Thueringer Kaninchensport Jena e.V. - First Thuringia Rabbit Sport Jena Society) skaczą przez przeszkody na czas.


PAP/EPA


Superexpress zwany Harmony gotowy do odjazdu do Szanghaju z Southern Railway Station w Pekinie. Jego prędkość dochodzi do 300 km/godz. Stałe połączenia rozpoczynają się 30 czerwca. Chiny planują zbudowanie sieci takich połączeń kolejowych o ogólnej długości 45.000 km.

EPA/PETER TREBITSCH


Brrr, skąd my to znamy... Chiny jak to Chiny. Robotnicy instalują ogromny znak Chińskiej Partii Komunistycznej na placu Tian'anmen Square w ramach przygotowań do obchodów 90. rocznicy jej powołania do życia, które odbędą się 1 lipca

EPA/LAO CAI


Najpiękniejsze miejsce w wodospadzie Niagara

Foto Witold Liliental


49 drużyn z całej Ukrainy wzięło udział w zawodach dziwnych małych pojazdów wykonanych domowym sumptem. Foto: Sergey Dolzhenko PAP/EPA

 
 
 
 

  


Szalona skala liczb... Na jednej uroczystości na jednej uczelni Huazhong University of Science and Technology w Wuhan było 7.494 studentów. W tym roku uczelnie wyższe ukończyło właśnie 6,6 milionów Chińczyków, o 300.000 więcej niż w 2010 roku.

EPA/SHEPHERD ZHOU


Stado 'guacamayas' (odmiana papug, po polsku ary), zostaje wypuszczone na wolność w parku ekologicznym Xcaret w Cancun w Meksyku. Park otrzymał certyfikat Guinness World Records za umożliwienie rozmnażania rekordowej liczby papug - w 2009 roku udało się ich rozmnożyć 105.

EPA/Elizabeth Ruiz


Właśnie urodzona ara  

EPA/Elizabeth Ruiz


Plaża bez min - nareszcie! Akcja rozminowywania 5, 5-kilometrowego odcinka w Kołobrzegu, trwająca od 4 kwietnia, zakończyła się dopiero wczoraj, 15 czerwca. Uczestniczyło w niej 30 żołnierzy. Podczas prac żołnierze znaleźli ponad 150 niebezpiecznych przedmiotów, w tym 99 niewypałów i niewybuchów. Oprócz niewypałów saperzy wykopali z piasku również ok. tony różnego rodzaju złomu, m.in. starą bramę, fragmenty ogrodzenia, kapsle, puszki, deski z gwoździami, spinki i wsuwki do włosów oraz zbrojoną drutem oponę samochodową i drogowe płyty służące do budowy tymczasowych parkingów. Plaża była przeszukiwana do głębokości 2 metrów.

PAP


"Złoty autobus" w Nanjing we wschodnich Chinach. Sklep jubilerski wydał ponad 30 tys. dolarów (200.000 juanów) na pokrycie złotem około 60 proc. zewnętrznych powierzchni autobusu by w ten sposób promować swoją firmę. Policja obawia się, że autobus może być zagrożeniem na drogach, ponieważ jest zbyt błyszczący i może oślepiać kierowców. Poprzednio firma pozłociła też samochód Infiniti G37 Luxury Sport Coupe.

EPA/DING LIANG


Pierwszy belgijski pociąg zasilany energią słoneczną. Tunel został pokryty sufitem z 16.000 elementów słonecznych. Szybka kolej kursuje między belgijską Antwerpią a Amsterdamem w Holandii.

EPA/DIRK WAEM


Torontoński Woofstock to największy psi festiwal w Ameryce Północnej. Jego pierwsza edycja odbyła sie w 2003 roku, a więc już za dwa lata okrągła rocznica. Tradycyjnie już w jeden z czerwcowych weekendów w centrum Toronto, a konkretnie ulica Front, pomiędzy Yonge i Jarvis, zamienia się w jeden wielki park, który corocznie odwiedza około 30.000 miłośników i właścicieli psów. Więcej o Woofstock

Foto: Piotr Figura


Kontrast epok. Mnichowie buddyjscy z Tajlandii w nowym Sai Sena Solar Park w Ayutthaya 60 km od Bangkoku.

PAP/EPA© Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na początek strony

 

Różności
Świszcze (świstaki) przemówiły - Groundhog Day
Od pięciu lat "dzielą się" fortuną z totolotka
Zdrada
Nie 50 tysięcy, a 50 milionów
Noworoczne bobasy
Narodziny setnego wnuka
Wieści ze świata zwierzaków
Kilka słów o choinkach
Mikołaj na winsurfingu
60-letnia tradycja