Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten œwiat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańkš
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłoœci
Polska
Pomóżmy innym
PowódŸ 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różnoœci
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Œwiat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Page not found

404 Error

404

Page Not Found!

We're sorry, but we can't find the page you were looking for. It's probably some thing we've done wrong but now we know about it and we'll try to fix it. In the meantime, try one of these options:

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright Š 2015. All Rights Reserved.

Kabaret pod Bańkš

Bańka w polskiej telewizji
Małgorzata P. Bonikowska
May 21, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyœlij e-mailem


Za tydzień kolejne dwa spektakle "To wszystko z nudów", a Magda Papierz właœnie wróciła z Polski, gdzie nagrywała dla polskiej telewizji perełki Kabaretu pod Bańkš. Niestety, całego kabaretu nie dało się zawieŸć do Polski, mimo że byłby tam bardzo mile widziany, ale plany takie sš, owszem, na póŸniej. Na miejscu, w Polsce, działa coraz bardziej popularna Monika Kowalczuk, aktorka, która po latach powróciła do Polski. Właœnie one dwie przedstawiły dwa "numery" Bańkowe, które emitowane będš w niedzielę w programie "Klub kabaretowy dwójki" o godz. 20.00 w programie II TVP (u nas, w Kanadzie, o godz. 14.00). Any obejrzeć w Kanadzie, można zarejestrować się na stronie www.lovepol.com - spróbujmy...
Oto ich wrażenia po tej telewizyjnej przygodzie.

Magda Papierz i Monika Kowalczuk w skeczu "Nasza klasa"
  

Magda Papierz jako Waciakowa


Magda Papierz: Zostałyœmy zaproszone do Krakowa na nagranie programu "Klub kabaretowy dwójki" pt. "Artyœci podróżujš". Występowałyœmy w tym odcinku razem z Grupš MoCarta i nowym kabaretem Made in China (czytane fonetycznie tak jak się pisze). Jak powiedzieli prowadzšcy program - Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, i Marcin Wójcik, lider Kabaretu Ani Mru Mru, byłyœmy drugimi goœćmi zza oceanu - poprzednio był w programie jakiœ kabaret z Australii. Pierwsza próba była o godz. 10.00, wspaniała atmosfera, wszystko superprofesjonalne, wielkie studio, perfekcyjna obsługa techniczna. Zdecydowałyœmy się pokazać nasz wspólny skecz "Nasza klasa", znany torontońskiej publicznoœci, a także Waciakowš, ale nowš, jeszcze tu w Kanadzie niepokazywanš, dotyczšcš slangu młodzieżowego. Udzieliłyœmy wywiadu, z fragmentami naszych skeczów, dziennikarzowi, który zapowiada programy na falach radiowych. Po przerwie w hotelu, miałyœmy sesję charakteryzacyjnš, a potem - do jasnooœwietlonego studia, z publicznoœciš. Bardzo trudno jest zdobyć miejsca na ten program, jak nam powiedziano.O 19.00 było nagranie. Muszę przyznać, że bardzo się obawiałam reakcji publicznoœci. Wiem, że kiedy oglšdam czasem programy kabaretowe w telewizji widzę zaœmiewajšcš się publicznoœć, a mnie to nie œmieszy, więc zastanawiałam się z dużš obawš, jak przyjmš nasz dowcip, zupełnie inny niż to, co teraz pokazuje się w Polsce. I muszę powiedzieć, że to była największa satysfakcja, kiedy widzowie reagowali wybuchami œmiechu, nie raz nie pozwalajšc nam na kończenie kwestii - musiałyœmy robić pauzy. Nie wiemy, czy po montażu zostanš oba nasze numery - pani reżyser mówiła, że podobajš się jej oba, ale nigdy tego nie wiadomo, aż do chwili, kiedy zobaczy się gotowy produkt na wizji. W tej samej sesji był nagrywany także kolejny odcinek programu z Tadeuszem Drozdš.

Monika Kowalczuk: Wystšpiłyœmy w programie "Klub kabaretowy dwójki", który ma bardzo dobrš oglšdalnoœć w Polsce. Prezentuje najlepsze kabarety. Pojawiłyœmy się na planie z trwogš. Dużo młodych ludzi w ekipie. Jak przyjmš nasz kabaret? Czy nasze teksty będš się podobały? Czy zagramy na ich poziomie? Na próbie "ziało ciszš". Kilka osób zaœmiało się w kułak. Może œmieli się z nas? Ale... na nagraniu z publicznoœciš poczułyœmy się jak na naszej scenie w Toronto. Reakcja była wspaniała, dużo œmiechu i brawa zmuszajšce nas do pauz. Podobało się wszystkim, zbierałyœmy pochwały i gratulacje. Ktoœ powiedział, że byłyœmy najlepsze. To co pokazałyœmy było inne niż to co powszechnie robi się w kabarecie w Polsce. Było profesjonalne, aktorskie, tak jak za czasów dawnych dobrych kabaretów. Myœlę, że polska widownia to doceniła. Dla mnie była to miła odskocznia od zawodowego życia serialowego, w które wkroczyłam i gdzie króluje tempo i iloœć ponad jakoœciš. Ale pozwala się utrzymać i daje tzw "twarz", bez której ciężko się dostać do zawodowych teatrów, szczególnie warszawskich. Sš jednak sceny mniejsze, jak domy kultury: miejskie, gminne. Tam udaje mi się pokazywać mój godzinny solowy program rozrywkowy pt. "Bawmy się życiem", w którym między innymi sš skecze i piosenki autorstwa moich kolegów z Kabaretu pod Bańkš. Program ma œwietne przyjęcie i bardzo dobre recenzje.

•••

Brawo! Obie nasze Bańkowe gwiazdy będzie oglšdała cała Polska w TVPII w niedzielę 22 maja o godz. 20.00. Ci z Państwa, którzy majš dostęp do telewizji internetowej, będš także mogli obejrzeć program "Klub kabaretowy dwójki" pt. "Artyœci podróżujš". Magda Papierz i Monika Kowalczuk zaprezentujš się także Polonii na całym œwiecie, ponieważ program będzie emitowany także w TV Polonia. Kiedy - jeszcze nie wiemy, ale podamy jak tylko się dowiemy.

A cały Kabaret pod Bańkš ma w planie wyjazd do Polski jesieniš, żeby zaprezentować się widzom "Klubu kabaretowego dwójki" w komplecie. Jest także planowany występ na Kabaretonie w Sali Kongresowej w Warszawie. Jeżeli wyjazdy na nagrania dojdš do skutku, nasz Kabaret pod Bańkš da na pewno kilka dodatkowych występów na żywo.

Życzymy im tego z całego serca i nie możemy się doczekać oglšdania Magdy i Moniki w telewizji.

A tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli najnowszego, rewelacyjnego programu opartego na piosenkach Agnieszki Osieckiej "To wszystko z nudów", zachęcamy do wybrania się na ten spektakl w przyszły weekend - 28 i 29 maja.


Š Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na poczštek strony

 

Kabaret pod Bańkš
Jubileuszowy 15. maraton œmiechu
Tournée Kabaretu pod Bańkš - echa z Polski
Jak było w Polsce?
TRASA Kabaretu pod Bańkš w Polsce
Fifty Fifty Wojtka Gawendy
Drżyj, Polsko, nadlatuje Kabaret pod Bańkš!
Hohoho - pięćdziesištka Wojtka Gawendy
Bańka w polskiej telewizji
Może i z nudów, ale za to jak!
Œwięto inteligentnego humoru