Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten świat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańką
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłości
Polska
Pomóżmy innym
Powódź 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różności
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Świat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Kabaret pod Bańką

Bańka w polskiej telewizji
Małgorzata P. Bonikowska
May 21, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyślij e-mailem


Za tydzień kolejne dwa spektakle "To wszystko z nudów", a Magda Papierz właśnie wróciła z Polski, gdzie nagrywała dla polskiej telewizji perełki Kabaretu pod Bańką. Niestety, całego kabaretu nie dało się zawieźć do Polski, mimo że byłby tam bardzo mile widziany, ale plany takie są, owszem, na później. Na miejscu, w Polsce, działa coraz bardziej popularna Monika Kowalczuk, aktorka, która po latach powróciła do Polski. Właśnie one dwie przedstawiły dwa "numery" Bańkowe, które emitowane będą w niedzielę w programie "Klub kabaretowy dwójki" o godz. 20.00 w programie II TVP (u nas, w Kanadzie, o godz. 14.00). Any obejrzeć w Kanadzie, można zarejestrować się na stronie www.lovepol.com - spróbujmy...
Oto ich wrażenia po tej telewizyjnej przygodzie.

Magda Papierz i Monika Kowalczuk w skeczu "Nasza klasa"
  

Magda Papierz jako Waciakowa


Magda Papierz: Zostałyśmy zaproszone do Krakowa na nagranie programu "Klub kabaretowy dwójki" pt. "Artyści podróżują". Występowałyśmy w tym odcinku razem z Grupą MoCarta i nowym kabaretem Made in China (czytane fonetycznie tak jak się pisze). Jak powiedzieli prowadzący program - Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, i Marcin Wójcik, lider Kabaretu Ani Mru Mru, byłyśmy drugimi gośćmi zza oceanu - poprzednio był w programie jakiś kabaret z Australii. Pierwsza próba była o godz. 10.00, wspaniała atmosfera, wszystko superprofesjonalne, wielkie studio, perfekcyjna obsługa techniczna. Zdecydowałyśmy się pokazać nasz wspólny skecz "Nasza klasa", znany torontońskiej publiczności, a także Waciakową, ale nową, jeszcze tu w Kanadzie niepokazywaną, dotyczącą slangu młodzieżowego. Udzieliłyśmy wywiadu, z fragmentami naszych skeczów, dziennikarzowi, który zapowiada programy na falach radiowych. Po przerwie w hotelu, miałyśmy sesję charakteryzacyjną, a potem - do jasnooświetlonego studia, z publicznością. Bardzo trudno jest zdobyć miejsca na ten program, jak nam powiedziano.O 19.00 było nagranie. Muszę przyznać, że bardzo się obawiałam reakcji publiczności. Wiem, że kiedy oglądam czasem programy kabaretowe w telewizji widzę zaśmiewającą się publiczność, a mnie to nie śmieszy, więc zastanawiałam się z dużą obawą, jak przyjmą nasz dowcip, zupełnie inny niż to, co teraz pokazuje się w Polsce. I muszę powiedzieć, że to była największa satysfakcja, kiedy widzowie reagowali wybuchami śmiechu, nie raz nie pozwalając nam na kończenie kwestii - musiałyśmy robić pauzy. Nie wiemy, czy po montażu zostaną oba nasze numery - pani reżyser mówiła, że podobają się jej oba, ale nigdy tego nie wiadomo, aż do chwili, kiedy zobaczy się gotowy produkt na wizji. W tej samej sesji był nagrywany także kolejny odcinek programu z Tadeuszem Drozdą.

Monika Kowalczuk: Wystąpiłyśmy w programie "Klub kabaretowy dwójki", który ma bardzo dobrą oglądalność w Polsce. Prezentuje najlepsze kabarety. Pojawiłyśmy się na planie z trwogą. Dużo młodych ludzi w ekipie. Jak przyjmą nasz kabaret? Czy nasze teksty będą się podobały? Czy zagramy na ich poziomie? Na próbie "ziało ciszą". Kilka osób zaśmiało się w kułak. Może śmieli się z nas? Ale... na nagraniu z publicznością poczułyśmy się jak na naszej scenie w Toronto. Reakcja była wspaniała, dużo śmiechu i brawa zmuszające nas do pauz. Podobało się wszystkim, zbierałyśmy pochwały i gratulacje. Ktoś powiedział, że byłyśmy najlepsze. To co pokazałyśmy było inne niż to co powszechnie robi się w kabarecie w Polsce. Było profesjonalne, aktorskie, tak jak za czasów dawnych dobrych kabaretów. Myślę, że polska widownia to doceniła. Dla mnie była to miła odskocznia od zawodowego życia serialowego, w które wkroczyłam i gdzie króluje tempo i ilość ponad jakością. Ale pozwala się utrzymać i daje tzw "twarz", bez której ciężko się dostać do zawodowych teatrów, szczególnie warszawskich. Są jednak sceny mniejsze, jak domy kultury: miejskie, gminne. Tam udaje mi się pokazywać mój godzinny solowy program rozrywkowy pt. "Bawmy się życiem", w którym między innymi są skecze i piosenki autorstwa moich kolegów z Kabaretu pod Bańką. Program ma świetne przyjęcie i bardzo dobre recenzje.

•••

Brawo! Obie nasze Bańkowe gwiazdy będzie oglądała cała Polska w TVPII w niedzielę 22 maja o godz. 20.00. Ci z Państwa, którzy mają dostęp do telewizji internetowej, będą także mogli obejrzeć program "Klub kabaretowy dwójki" pt. "Artyści podróżują". Magda Papierz i Monika Kowalczuk zaprezentują się także Polonii na całym świecie, ponieważ program będzie emitowany także w TV Polonia. Kiedy - jeszcze nie wiemy, ale podamy jak tylko się dowiemy.

A cały Kabaret pod Bańką ma w planie wyjazd do Polski jesienią, żeby zaprezentować się widzom "Klubu kabaretowego dwójki" w komplecie. Jest także planowany występ na Kabaretonie w Sali Kongresowej w Warszawie. Jeżeli wyjazdy na nagrania dojdą do skutku, nasz Kabaret pod Bańką da na pewno kilka dodatkowych występów na żywo.

Życzymy im tego z całego serca i nie możemy się doczekać oglądania Magdy i Moniki w telewizji.

A tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli najnowszego, rewelacyjnego programu opartego na piosenkach Agnieszki Osieckiej "To wszystko z nudów", zachęcamy do wybrania się na ten spektakl w przyszły weekend - 28 i 29 maja.


© Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na początek strony

 

Kabaret pod Bańką
Jubileuszowy 15. maraton śmiechu
Tournée Kabaretu pod Bańką - echa z Polski
Jak było w Polsce?
TRASA Kabaretu pod Bańką w Polsce
Fifty Fifty Wojtka Gawendy
Drżyj, Polsko, nadlatuje Kabaret pod Bańką!
Hohoho - pięćdziesiątka Wojtka Gawendy
Bańka w polskiej telewizji
Może i z nudów, ale za to jak!
Święto inteligentnego humoru