Dziennik Polonii w Kanadzie    
Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten świat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańką
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłości
Polska
Pomóżmy innym
Powódź 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różności
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Świat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

Różności

Fotka dnia

Jun 4, 2011
 > Wersja do drukowania
> Wyślij e-mailem


Brzydkie kaczątko
(żeby obejrzeć poprzednie fotki, proszę kliknąć na tytuł "Fotka dnia")

PAP

Piorun uderza w 190-metrowy budynek Turning Torso w Malmo w Szwecji. Burze nawiedziły południowo-zachodnie rejony Szwecji.

EPA/JOHAN NILSSON


Dwudziestoletnie Koreanki i kilka turystek w tradycyjnych strojach ludowych uczestniczy w dorocznej ceremonii Dnia Dojrzałości w Namsangol Hanok Village w Seulu w Południowej Korei.

EPA/JEON HEON-KYUN


Wyziewy wulkanu Puyehue - Cordon Caulle Rininahue w południowym Chile, którego wybuch miał miejsce 5 czerwca. Rząd podjął decyzję o ewakuacji 3.500 mieszkańców tego regionu. Pył wulkaniczny pokrył tereny oddalone nawet o 100 km., w Argentynie.

  Antonio, 3-kilogramowy bobas, urodził się na pokładzie samolotu linii lotniczej Iberia na trasie z Gwinei Równikowej do Madrytu. W porodzie jego 28-letniej mamie pomagała położna, lekarz pediatra i lekarz rodzinny, którzy akurat znajdowali się między pasażerami, a także personel samolotu.

PAP/EPA/Kote Rodrigo


Na Dzień Dziecka - o dzień spóźnione życzenia. Drewniane zabawki, gry, książki oraz różnego rodzaju przedmioty związane z dzieciństwem można oglądać w ramach wystawy "Zaczarowany świat dzieciństwa" w Muzeum Historii miasta Przemyśla. Część z eksponatów pochodzi od mieszkańców miasta, inne z zasobów tutejszej i innych placówek.

PAP/Darek Delmanowicz


Piąte mistrzostwa światowe w wyścigach ślimaków - Snail Grand Prix w Figueira da Foz w Portugalii.

Jeden z ambitnych zawodników Foto EPA/PAULO NOVAIS


Tuż przed metą Foto: EPA/PAULO NOVAIS


Kobiety przywódców - we Francji na G8 i w Polsce na Szczycie Krajów Środkowoeuropejskich

Marie-Therese Geffroy z ANLCI (National Agency for the Fight Against Illiteracy), Laureen Harper, żona premiera Kanady Stephena Harpera, Geertrui Van Rompuy-Windels, żona prezydenta UE Hermana Van Rompuy, Carla Bruni-Sarkozy, żona prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, Svetlana Medvedeva, żona prezydenta Rosji Dmitriego Medvedeva, Maria Barroso, żona przewodniczącego KE Jose Manuela Barroso.

EPA/Lionel Bonaventure


Od lewej: Svetlana Vujanovic (Czarnogóra), Barbara Miklic Turk (Słowenia), Maja Ivanov (Macedonia), Teuta Topi (Albania), Lilita Zatlers (Łotwa), Anna Komorowska (Polska), Evelin Ilves (Estonia) i Tatjana Josipovic (Chorwacja) przed dworkiem w Żelazowej Woli. Pierwsze Damy zwiedziły Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, gdzie wysłuchały recitalu chopinowskiego.

PAP/Leszek Szymański


Gdyby ktoś kto umarł kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu obudził się dzisiaj i zobaczył tę scenę w telewizji... Jakże współczesny świat jest inny niż ten, który istniał przez wieki!

PAP/EPA


Pokazy akrobacji lotniczej nad Atenami

PAP/EPA


Rzeźba bohaterów popularnych filmów animowanych - Bolka i Lolka została w czwartek odsłonięta na placu przed galerią Sfera w centrum Bielska-Białej. W uroczystości uczestniczyły przedszkolaki, które przytulały i obejmowały bajkowe postaci. Nie zabrakło też pierwowzorów obu bohaterów: Bolka - Jana Nehrebeckiego, oraz Lolka - Romana Nehrebeckiego. To synowie Władysława Nehrebeckiego, który wymyślił animowanych urwisów.

Andrzej Grygiel PAP


Izraelski iluzjonista i wyczynowiec Hezi Dean planuje pozostanie na szczycie tej wieży w Tel Avivie przez 35 godzin (bez jedzenia), aby pobić tekord ustanowiony przez Amerykanina Davida Blaine'a. Wieża ma wysokość 27 metrów.
(żeby obejrzeć poprzednie zdjęcia, proszę klikniąć w tytuł

EPA


Szwajcarski naukowiec demonstruje działanie wózka inwalidzkiego sterowanego mózgiem w Ecole Polytechnique Federale de Lausanne w Lozannie. Projekt "Guardian Angels for a Smarter Life" ma za zadanie stworzyć energooszczędne urządzenia, które mogą pomóc ludziom w wielu sferach życia i ostatecznie pozwolą komunikować się tym, którzy utracili zdolność werbalnego porozumiewania się. To jeden z trzech szwajcarskich projektów, które trafiły na listę sześciu finalistów - najważniejszych i najciekawszych wynalazków w konkursie Unii Europejskiej o dotacje na ogólną kwotę 2 miliardów dolarów w ramach unijnego programu FET.

Foto: EPA/Laurent Gilleron


Brak opadów w Niemczech powoduje, że mama bocian ma poważne problemy z zapewnieniem pokarmu dla swoich dzieci

Foto EPA


Światowy konkurs na najbardziej spektakularną brodę 2011 w norweskiej miejscowości Trondheim cieszy sie ogromnyum powodzeniem. Oto mistrz świata Niemiec Elmar Weisser

Foto EPA/Tor Aage Hansen


Niezwykły dom w niemieckim mieście Putbus. Wszystko w tym domu jest odwrócone o 180 stopni. 35 ton stali użyto do stabilizacji. Dom jest atrakcją turystyczną - jest otwarty dla zwiedzających od lipca 2010 roku.

PAP/EPA


W Południowej Afryce jest piękna jesień

PAP/EPA


Konkurs rzeźb z piasku na International Sand Sculpture Festival w Moskwie. Ta rzeźba przedstawia liderów G8 - prezydenta USA Baracka Obamę, premiera Kanady Stephena Harpera i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego autorstwa czterech rzeźbiarzy Alexandra Knisha, Evgeniego Gomanova, Ivana Savenkova i Sergeya Knisha.

PAP/EPA


Dzień Zwycięstwa w Moskwie - weteran II wojny światowej

PAP/EPA


Na wszystkim robią biznes


© Copyright 2003 - 2011 by www.gazetagazeta.com

Uwagi i komentarze na temat tego tekstu prosimy kierowac pod adreslisty@gazetagazeta.com
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji nadeslanych listów, a takze do ich skracania.

Powrót na początek strony

 

Różności
Świszcze (świstaki) przemówiły - Groundhog Day
Od pięciu lat "dzielą się" fortuną z totolotka
Zdrada
Nie 50 tysięcy, a 50 milionów
Noworoczne bobasy
Narodziny setnego wnuka
Wieści ze świata zwierzaków
Kilka słów o choinkach
Mikołaj na winsurfingu
60-letnia tradycja