Zmiany w zasiłkach dla rodziców

0

Rodzice, którzy spodziewają się narodzenia dzieci 3 grudnia lub później będą mogli rozłożyć należące się im świadczenia federalne na dłuższy okres czasu, poinformował minister ds. rodzin Jean-Yves Duclos, mówiąc, że rodzice, którzy mają prawo do tego typu świadczeń, będą mogli rozłożyć je na 18 miesięcy po urodzeniu dziecka.

Kobiety w ciąży będą mogły pobierać świadczenia dla matek już 12 tygodni przed wyznaczoną datą porodu.

Jednakże nie ulegną zmianie kwoty wypłacanych pieniędzy. Liberałowie postanowili utrzymać obietnicę wyborczą z 2015 roku, mówiąc, że kwota uprzednio dostępna przez 12 miesięcy zostanie po prostu rozłożona na 18.

Jednocześnie wchodzi nowy system świadczeń dla osób opiekujących się chorymi: 15-tygodniowy urlop aby zająć się osobą dorosłą śmiertelnie chorą lub ranną i 35 tygodni w przypadku takich sytuacji dotyczących dzieci.

W ten sposób nowe zasady automatycznie dadzą pracownikom zakładów regulowanych federalnie takich jak banki, firmy transportowe, usługi publiczne czy firmy telekomunikacyjne opcje dłuższego pobytu na zwolnieniach i urlopach i prawdopodobnie wywołają postulaty aby podobne zmiany zaszły na szczeblu prowincji.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.