Zidentyfikowano wszystkie ofiary monstrualnego wypadku

0

Zakończono identyfikację trzecj śmiertelnych ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło na autostradzie 400 na południe od Barrie o godzinie 23.30 we wtorek, kiedy wielka ciężarówka wjechała na samochody zwalniające z powodu zatoru na drodze.

W wyniku wypadku, w którym w sumie wzięło udział około 14 pojazdów, zginęły trzy osoby, w tym ojciec dziewięciorga dzieci.

Straż pożarna wezwana na miejsce nie była w stanie ugasić pożaru, który rozszerzył się ponieważ jeden z uczestniczących w wypadku pojazd przewoził paliwo. Płomienie ognia sięgały wysoko w niebo, a także doszło do kilku eksplozji. Przez dwie i pół godziny strażacy czekali aż ogień się sam ugasi zanim podjęli akcję.

Temperatura była tak wysoka, że doszło do spalenia wszystkich pojazdów, a także do rozpuszczenia się asfaltu na autostradzie. Wiele osób uciekało na piechotę starając się uniknąć postępującej ściany ognia. Temperatura była tak wysoka, że nawet pasażerowie samochodów jadących w przeciwnym kierunku odczuwali gorąco.

Biorący udział w akcji policjanci i strażacy powiedzieli, że nigdy nie widzieli tak przerażającego pożaru i tak strasznego wypadku.

W środę rano, kiedy opanowano już ogień można było zobaczyć nieprawdopodobne zniszczenia, trudne do rozpoznania kawałki metalu, wraki samochodów i porozrzucane po jezdni niezidentyfikowane przedmioty.

Pasy autostrady w kierunku północnym pomiędzy drogami 88 i 89 były zamknięte przez całą środę, a w czwartek rozpoczęto akcję mającą na celu oczyszczenie terenu z punktu widzenia środowiska naturalnego.

Niedługo wcześniej doszło do innej kolizji kilkaset metrów na północ na autostradzie 400 zderzyły się trzy samochody. Jak twierdzi szef straży pożarnej sąsiedniego miasta Bradford prawdopodobnie do tej gigantycznej kolizji doszło z powodu nagromadzenia się samochodów i korka, natomiast bezpośrednią winę prawdopodobnie ponosi kierowca transportera z paliwem, który jechał z nadmierną prędkością.

Policja OPP powiedziała w zeszłym tygodniu, że od 1 stycznia miała do czynienia z 5 tysiącami kolizji, w których brały udział ciężarówki transportowe. W ich wyniku śmierć poniosło 67 osób.

Z drugiej strony Ontario Trucking Association mówi, że robione jest wszystko aby zadbać o bezpieczeństwo i zwraca uwagę, że w okresie od 1995 do 2014 roku odnotowano 66-procentowy spadek liczby ofiar śmiertelnych kolizji, w których biorą udział duże ciężarówki, mimo że liczba zarejestrowanych pojazdów wzrosła o 75 proc.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.