W Teheranie wskutek zanieczyszczenia powietrza umiera 20 000 osób rocznie

0

W stolicy Iranu, Teheranie, co roku wskutek zanieczyszczenia powietrza umiera przeszło 20 000 mieszkańców – poinformowała półoficjalna agencja ILNA.

ILNA cytuje przedstawiciela stołecznej Rady Miejskiej Madżida Farahaniego, który powiedział, że liczba ta wzrosła od 2005 roku o ponad sto procent.

W ciągu ostatnich kilku lat władze miejskie zmuszone były wskutek zanieczyszczenia powietrza w stolicy kilkakrotnie zamykać wszystkie szkoły i urzędy.

Próbuje się redukować stężenie smogu w Teheranie poprzez ograniczanie liczby pojazdów spalinowych dopuszczanych do ruchu w stolicy. Według władz do zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się zwłaszcza miliony motorowerów starego typu i samochodów stojących w ogromnych korkach.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.