Setki milionów dolarów dla seniorów

0

Premier Ontario Kathleen Wynne zapowiedziała zainwestowanie setek milionów dolarów przez najbliższe cztery lata na opiekę zdrowotną nad seniorami, a także zwiększenie liczby miejsc w ośrodkach długoterminowej opieki i godzin opieki nad osobami starszymi.

Rząd sformułował 20-punktowy plan zwany Aging with Confidence, mający zwiększyć pomoc dla seniorów. 500 mln dol. przez cztery lata zostanie wydane na stworzenie 5 tys. nowych miejsc długoterminowej opieki i stworzenie 30 tys. nowych przez najbliższe 10 lat. Jednocześnie rząd zwiększy liczbę godzin bezpośredniej opieki, jaką rezydenci takich placówek otrzymują, do czterech godzin dziennie.

Wynne powiedziała, że plan chce aby ontaryjscy seniorzy mogli dłużej pozostać w swoich domach.

155 mln dol. przez trzy lata zostanie przeznaczone na dbanie o lepszy stan zdrowia seniorów w tym 17 mln dol. rocznie na nowe bardzo efektywne szczepienia przeciwko grypie, począwszy od 208 roku, 15 mln przez okres dwóch lat na więcej rekreacji i pomoc w budynkach, w których mieszka dużo seniorów.

Liderka opozycyjnej partii NDP Andrea Horwath mówi, że te wszystkie te deklaracje są spowodowane zbliżającymi się wyborami, natomiast będąc przez 14 lat u władzy liberałowie zgromadzili listę oczekujących dla seniorów, którzy chcą dostać się do właściwych instytucji, która składa się z ponad 32 tys. osób.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.