Dobra sytuacja Kanady i pomoc dzieciom

0

W środę ogłoszono tzw. Fall Economic Statement, a więc jesienne podsumowanie sytuacji ekonomicznej w Kanadzie, z którego wynika, że Kanada jest najszybciej rosnącą gospodarką w krajach G7 i to w bardzo znaczący sposób. Wzrost przeciętnie wynosi 3,7 proc. w ciągu ostatniego roku i jest to najszybszy wzrost ekonomiczny od początku 2006 roku.

Również mocny jest wzrost zatrudnienia. W ciągu ostatnich dwóch lat powstało ponad 450 tys. miejsc pracy i wskaźnik bezrobocia jest najniższy od roku 2008.

W 2017 roku przewiduje się wzrost gospodarki o 3,1 proc., czyli znacznie więcej niż spodziewano się na początku roku.

W związku z dobrą sytuacją gospodarczą Kanady rząd dalej zamierza inwestować w innowacyjne aspekty ekonomii, a także w poprawianie standardu życia klasy średniej. W związku z tym, że gospodarka Kanady wzrasta szybciej niż w ciągu ostatniej dekady rząd będzie obniżał podatki dla małych firm, a także przeznaczał więcej pieniędzy dla rodzin poprzez program pomocy dla rodzin z dziećmi.

Minister ds. rodzin, dzieci i rozwoju socjalnego Jean-Yves Duclos podał informacje na temat wzmocnienia systemu CCB (Canada Child Benefit). Dwa lata wcześniej niż zaplanowano, a więc od lipca 2018 roku samotny rodzic z dwojgiem dzieci, który zarabia 35 tys. dol. Rocznie, będzie otrzymywał 560 dol. więcej na koszty wychowywania dzieci. Oznacza to, że rodziny będą miały więcej dostępnych pieniędzy, zwolnionych od podatku na książki, zajęcia pozalekcyjne czy odzież dla dzieci. Jednocześnie będzie to miało natychmiastowy pozytywny wpływ na wzrost ekonomii.

W chwili obecnej system CCB zapewnia maksymalne roczne świadczenia w wysokości do 6400 dol. na dziecko w wieku do lat sześciu i 5400 dla dzieci w wieku lat 6-17.

65 proc. rodzin otrzymujących maksymalną kwotę CCB to samotni rodzice, z których 90 proc. to samotne matki.

W czasie pierwszego roku nowego systemu zasiłków ponad 3 mln rodzin otrzymało ponad 23 mld dol. w ramach CCB.

Dzięki nowemu systemowi zasiłków na dzieci udało się wydobyć z niedostatku 300 tys. dzieci i do końca tego roku wskaźnik niedostatku wśród dzieci będzie zredukowany o 40 proc. w stosunku do tego, jaki był w 2013 roku.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.