Akcja szefów kuchni na rzecz ludzi z HIV

0

Mikiki jest jednym z 14 szefów kuchni zarażonych wirusem HIV, którzy opracowali menu i gotowali jedzenie w ramach June’s HIV+Eatery, imprezy restauracyjnej przygotowanej przez Casey House torontońskiego szpitala dla ludzi żyjących z HIV i AIDS.

Jest to pierwsza taka impreza w Kanadzie, która została zorganizowana po to aby rozwiać przestarzałe mity na temat HIV. Pomysł powstał po badaniu, które pokazuje, że połowa Kanadyjczyków świadomie nie zjadłaby jedzenia przygotowanego przez kogoś, kto jest zarażony wirusem HIV. Wiele osób niesłusznie uważa, że HIV jest przenoszony poprzez dotyk, poprzez ślinę czy używanie wspólnej zastawy stołowej czy szklanek.

Osoby, które korzystają z Casey House znają te uprzedzenia na co dzień.

W restauracji szefowie kuchni nosili fartuchy ze sloganami takimi jak np. “Kiss the HIV plus Cook”.

Miejsca sprzedano natychmiast, a impreza była dostępna przez dwa wieczory. Planowane są następne w przyszłości.

Medycyna wokół HIV zmieniła się drastycznie przez ostatnie 30 lat kiedyś to była śmiertelna choroba, a teraz można ją leczyć przez kombinację różnych leków ale publiczna percepcja choroby jest taka sama jak w latach 1980. Najczęściej mowa jest o śmierci i tragedii oraz o kryminalizacji przypadków kiedy ktoś nie ujawnia tego swojemu seksualnemu partnerowi.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.