W Minnesocie żyją najszczęśliwsi w Amerykanie

0

Najszczęśliwszymi Amerykanami są mieszkańcy stanu Minnesota. W pierwszej piątce są ponadto Utah, Hawaje, Kalifornia i Nebraska. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. przyrost dochodów, wskaźnik bezrobocia, bezpieczeństwo, liczbę samobójstw i zamiłowanie do sportu.

Licząca 5,5 mln ludności, położona na północy kraju Minnesota to kraina 10 tys. jezior. Co szósty mieszkaniec jest właścicielem łodzi. Drugi w klasyfikacji, trzymilionowy stan Utah, prowadzi w kategorii środowisko i społeczność. Trzecie w rankingu tropikalne Hawaje przyciągają turystów z całego świata. Przewodzą pod względem emocjonalnego i psychicznego samopoczucia. Widocznie dobrze się budzić rano i słyszeć “aloha”.

Największa pod względem populacji, bez mała 40-mln Kalifornia, czwarta na liście, szczyci się niemal 1350-km wybrzeżem nad Pacyfikiem, górami i parkami narodowymi. Jest tam Hollywood, Disneyland, dobra pogoda i wiele innych atrakcji.

Pierwszą piątkę zamyka Nebraska. Zwana Cornhusker State (od łuskania kukurydzy) dysponuje większym kilometrażem rzek niż jakikolwiek stan w Ameryce. Oferuje wysoki poziom “emocjonalnego i fizycznego samopoczucia”. Słynie też z niezliczonych pięknych widoków.

Na tym tle stan Nowy Jork wygląda blado. Zajmuje dopiero 22. lokatę. Nie wszystkich to zraża. Wychodząca z dyskoteki Stage 48 na Manhattanie 22-letnia Jennifer powiedziała PAP Life, że kocha tę wyspę i nie wyprowadziłaby się gdzie indziej za żadne skarby świata.

Nowy Jork bije na głowę sąsiad zza rzeki Hudson – New Jersey. Stan będący nieraz przedmiotem lekceważenia ze strony Nowojorczyków, w tym filmowych kpin Woody’ego Allena, mieści się w gronie szczęściarzy na szóstej pozycji. Ostatnie trzy miejsca, na pięćdziesiąt, dzierżą kolejno Luizjana, Oklahoma i Virginia Zachodnia.

Autorzy rankingu ustalili m.in., że do najbezpieczniejszych stanów należą Vermont, Maine i Massachusetts. Na przeciwnym biegunie znalazły się Missisipi, Luizjana oraz Oklahoma. Najkrócej pracuje się w Utah, Oregonie i Rhode Island. Najdłużej na Alasce, w Wyoming oraz w Dakocie Północnej. Na bezrobocie najmniej cierpią ludzie w Dakocie Północnej, na Alasce, jak też w Iowa. Brak miejsc pracy najbardziej dotyka natomiast New Mexico, New Jersey i Illinois. WalletHub odkrył najniższy poziom depresji u dorosłych mieszkańców Hawajów, New Jersey i Kalifornii. Największy występuje w Oregonie, Maine i Arkansas. Najniższy wskaźnik samobójstw odnotowano w Nowym Jorku, New Jersey i Maryland. Najwyższy w Wyoming, na Alasce, a także w Montanie.

Najbardziej słodko śpi się w Kolorado, Dakocie Południowej i Minnesocie. Problemy z przytuleniem do poduszki mają przede wszystkim mieszkańcy Kentucky, Maryland oraz Hawajów.

Sportową aktywność demonstruje w największym stopniu społeczność Kolorado, Oregonu i stanu Washington. Najmniej przyciąga to mieszkańców Missisipi, Arkansas i Oklahomy. Z badań poświęconej personalnym finansom stronie internetowej WalletHub wynika, że pieniądze niekoniecznie dają szczęście. Tak przynajmniej wskazują statystyki dotyczące przyrostu dochodów. Najlepiej jest pod tym względem w Dakocie Północnej i Południowej oraz Wyoming. W sondażu szczęścia nie plasują się jednak na samym czele. Zajmują odpowiednio 14., siódme oraz 39. miejsce. Najgorzej z poprawą zarobków jest w Nevadzie, Arizonie oraz na Florydzie.

Z Nowego Jorku
Andrzej Dobrowolski

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.