“W cieniu czarnego psa.” Przeczytaj ten wstrząsający artykuł

0
“Codziennie z tego powodu umiera 3800 osób. Co 40 sekund zabija się człowiek”.
 
Jest bardziej śmiertelna niż rak piersi czy prostaty. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia choruje na nią ponad 320 milionów ludzi, a do 2030 roku stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym naszego świata. Samobójstwa osób z pierwszych stron gazet przypominają, że ani wysoki status materialny, ani uznanie, ani nawet udane życie rodzinne nie są w stanie skutecznie ochronić przed mackami depresji. 

Kiedy w maju tego roku serwisy podały informację o śmierci Chrisa Cornella, wokalisty zespołów Soundgarden i Audioslave, nikt nie mówił o samobójstwie. Dopiero kolejne informacje, a wreszcie zdjęcia z miejsca zdarzenia wskazały, że ceniony muzyk współczesny, dla wielu legenda sceny, prywatnie szczęśliwy – wydawałoby się – mąż i ojciec, odebrał sobie życie. Dwa miesiące później w jego ślady poszedł Chester Bennington z zespołu Linkin Park, wokalista u szczytu popularności, ojciec sześciorga dzieci. Dramatyczne wideo irlandzkiej piosenkarki Sinead O’Connor, w którym mówiła m.in.: “Walczę (…) jak miliony innych ludzi (cierpiących na choroby psychiczne). Gdyby chodziło wyłącznie o mnie, to już by mnie tu nie było. Poszłabym wprost do mojej mamy… (…)” ponownie zwróciło uwagę świata na depresję. A jest to problem poważniejszy, niż chcielibyśmy przyznać – kosztowny społecznie i ekonomicznie, ale przede wszystkim śmiertelny.

Przeczytaj ten wstrząsający artykuł

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.