Przydomowe kury OK w czterech okręgach

0

Mieszkańcy niektórych dzielnic w Toronto będą mieli prawo trzymać kury w swoich ogródkach na mocy projektu pilotażowego, jaki został przegłosowany przez władze miejskie.

Będzie on dotyczył czterech okręgów wyborczych 5 Etobicoke-Lakeshore, 13 ParkdaleHigh Park, 21 St. Paul’s i okręg 32 Beaches-East York przez najbliższe trzy lata, a pierwsza jego ocena nastąpi po osiemnastu miesiącach. Wtedy to podjęte zostaną decyzje czy rozszerzyć projekt na pozostałe okręgi.

Mieszkańcy mogą trzymać do czterech kur i muszą je zarejestrować we władzach miejskich. Niedozwolone są koguty. Nie będzie można wprowadzać kur do budynków mieszkalnych i muszą mieć wystarczająco miejsca na zewnątrz.

Projekt pilotażowy ma rozpocząć się wiosną.

Wielokrotnie podkreślano, że jest to dobre rozwiązanie ponieważ dostarczy ludziom organicznych jaj, a także spowoduje, że przestaną wyrzucać jedzenie.

Kury są również bardzo społecznymi zwierzętami, a więc mogą stać się dobrymi zwierzątkami przydomowymi, kiedy przestaną się już nieść.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.