Nieruchomości: ciągłe zmiany

0

Oczywiście, wielu obecnie sprzedających swoją nieruchomość, kiedy przez dłuższy już czas obecności na rynku nie ma jeszcze oferty, czeka na jakikolwiek ruch ze strony kupującego, oczekując na sprzedaż.

Wielu kupujących natomiast wraca nieraz po kilka razy do upatrzonego domu, rozważając różne sytuacje, a więc widać dobre zainteresowanie, choć oferty jeszcze nie ma… Zdarza się, że sfrustrowani tą sytuacją sprzedający wychodzą z inicjatywą, proponując obniżoną cenę sprzedaży.

Już teraz niektórzy sprzedający proponują tzw. “odwróconą sprzedaż”, proponując na wstępie swoje warunki, nawet zanim kupujący się zdecyduje. Oczywiście świadczy to o pewnej desperacji sprzedających. Nie do końca jestem przekonany, czy należy tak postępować. Ostatecznie każda nieruchomość znajdzie wreszcie swojego kupującego, a że obecnie trwa to nieco dłużej niż poprzednio, no cóż, dobrze jest być w butach kupujących, bo można trochę poprzebierać…

Oczywiście, nie można generalizować: niektóre tzw. “kieszenie”, czyli rejony są pożądane bardziej, inne mniej, po prostu nie ma takiego szaleństwa, jakie było w miesiącach wiosennych tego roku. Trzeba też powiedzieć, że w obrębie samego Toronto, czyli kierunkowego telefonu 416, nie było wcale dużej liczby domów oferowanych do sprzedaży: a liczba ofert w stosunku do sprzedaży wahała się w stosunku 1,9 do każdego sprzedanego domu. A więc w dalszym ciągu jest to rynek sprzedającego, taka jest relacja.

Można to porównać np. do sprzedaży na północy Toronto, w gminie King, gdzie stosunek ten był ok 8,5 do jednego, czyli jest tam już rynek kupującego. Ale średnia cena domu wahająca się w granicach 1,5 miliona za dom jest dużo wyższa niż niejeden obszar terytorialny w obrębie telefonu kierunkowego 905. Jest tu zatem kombinacja zarówno wysokich cen, jak i odległości od miasta, co pozostawia ten obszar jako niedostępny dla wielu.

A więc wspominana powyżej tzw. “odwrócona sprzedaż”, czyli kiedy sprzedający wychodzą z inicjatywą oferty, to sytuacja, która przeważnie ma miejsce kiedy sprzedający już kupili inną nieruchomość i w tym momencie grunt pali im się pod nogami, bo wypadałoby swoją już mieć sprzedaną również. Wielu natomiast kupujących dalej waha się ze złożeniem oferty, oczekując większych upustów cen.

W niektórych wypadkach, sprzedający proponuje w ofercie tzw. “escape clause”, czyli klauzulę pozwalającą na dalszą próbę sprzedaży domu, mimo zawarcia wstępnej transakcji.

W takim przypadku pierwszy oferent może zdecydować się na ostateczną sprzedaż, mając prawo pierwokupu, mimo nadejścia drugiej oferty.

Czasem taka oferta wiąże się z zaproponowaniem przez sprzedającego własnej pożyczki hipotecznej na część spłat za tę nieruchomość: na razie dotyczy to głównie droższych nieruchomości, na które znacznie trudniej o kupca. Niektórzy obecnie decydują się na bardziej drastyczne obniżki cenowe, tylko w celu uzyskania dużo większego zainteresowania, oraz możliwości otrzymania więcej niż jednej oferty, co często przynosi pożądane rezultaty: widziałem wielokrotność ofert w momencie drastycznego obniżenia ceny i uzyskania wstępnej ceny oferowanej na rynku.

Jedno jest pewne: bardzo trudno teraz o decyzje co należy zrobić wpierw: kupić czy sprzedać albowiem trudniej jest oczywiście sprzedać, zwłaszcza nieruchomość droższą, w porównaniu z kwietniem, natomiast podaż również jest bardzo niska, a więc znalezienie odpowiedniej nieruchomości odpowiadającej naszym wymaganiom jest również bardzo ciężkie.

Bądź tu mądry… i tak źle, i tak niedobrze. W każdym razie, wszyscy dalej wiedzą, że nieruchomości są i będą zawsze bardzo dobrą inwestycją, którą wszystkim polecam! W sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości, proszę o kontakt bezpośredni pod numer telefonu: 647-209-3511, lub e-mail: house4 usteam@gmail.com.

Oferujemy bezpłatną wycenę każdego typu nieruchomości, bez zobowiązań. Proponujemy również daleko idącą pomoc w uzyskaniu korzystnej pożyczki hipotecznej. B Obecny rynek jest dalej rynkiem sprzedającego w większości wypadków. Oczywiście kiedy nieruchomość dobrze się prezentuje, sprzedaż jest prawie natychmiastowa, o czym przekonali się moi klienci w zeszłym tygodniu!

Dla tych, którzy zamierzają zamienić mieszkanie na mniejsze, lub myślą np. o powrocie do kraju na emeryturę, czas na sprzedaż nieruchomości w dalszym ciągu jest bardzo dobry.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.