Niebezpieczne psy w Toronto

0

W Toronto mieszka obecnie 91 niebezpiecznych psów. Takie informacje podano 6 miesięcy po tym jak miasto wprowadziło nowe przepisy wymierzone przeciwko nieodpowiedzialnym właścicielom psów.

Odpowiednie służby zaczęły rozdawać właścicielom ostrzeżenia, po tym jak Rada Miejska jednomyślnie wprowadziła poprawki do Toronto Municipal Code, stwarzając pojęcie “niebezpiecznego psa” i dając właścicielom takich psów obowiązek wkładania psom kagańców, rozstawiania tablic ostrzegających w okolicy domu, a także brania udziału w zajęciach szkoleniowych. W razie odmowy grożą takim osobom grzywny.

Definicja niebezpiecznego psa stanowi, że jest to pies, który poważnie pogryzł lub zaatakował osobę lub inne zwierzę, lub pies, który dopuścił się ataku mniej poważnego ale co najmniej dwa razy.

Przepisy te obowiązują od 1 marca. Od marca do 31 sierpnia pracownicy Toronto Animal Services zareagowali na 882 incydenty pogryzienia przez psa, ataku i agresywnego zachowania.

W wyniku śledztw zidentyfikowano 91 psów, które uznano za niebezpieczne.

W Toronto mieszka ok. 230 tys. psów. W zeszłym roku doszło do 1372 przypadków pogryzienia, a w tym roku do tej chwili – do 793.

Chwaląc obecne przepisy, dyrektor Toronto Humane Society Phil Nichols powiedział, że obecne prawo jest lepsze ponieważ nie identyfikuje konkretnych ras, w przeciwieństwie do Dog Owner’s Liability Act, który ogranicza prawo posiadania pitbuli w Ontario.

Wśród tych 91 niebezpiecznych psów w Toronto na pierwszym miejscu są wilczury oraz rottweilery, szczególnie w kategorii psów, które zachowywały się agresywnie więcej niż jeden raz. Wilczurów jest 14, a rottweilerów 11.

Miasto zatrudnia 11 oficerów, którzy badają skargi na zachowanie się psów. Osoby, które nie stosują się do nakazu zakładania kagańców albo odbycia szkolenia dla psów mogą być zmuszone do zapłacenia do 100 tys. dol.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.