Miliony na służbę zdrowia w Ontario

0

Rząd Ontario przeznaczy 100 mln dol. aby dodać setki nowych miejsc w szpitalach w całej prowincji i w ten sposób zlikwidować problem zatłoczonych oddziałów szpitalnych i to jeszcze zanim rozpocznie się coroczny sezon grypowy.

Minister zdrowia Eric Hoskins poinformował, że zostaje dodanych 1200 miejsc w szpitalach, co jest ekwiwalentem otwarcia sześciu średniej wielkości szpitali. Większość z tych łóżek będą gotowych za dwa do czterech tygodni. Zdecydowanie chodzi nam o to aby wyprzedzić okres grypowy, powiedział minister.

Prowincja ponadto wyda 40 mln dol. aby stworzyć 600 dodatkowych miejsc tzw. przejściowych, które zapewnią specjalistyczną opiekę poza szpitalami i wspomagane miejsca zamieszania dla 200 seniorów. Te pierwsze będą dostępne w domach opieki, a drugie w domach pacjentów.

Część z tych nowych szpitalnych miejsc 225 zostanie uruchomiona w dwóch poprzednio zamkniętych placówkach szpitalnych w Toronto Humber River Hospital na ulicy Finch i University Health Network’s Hillcrest. Oba z nich będą używane dla opieki nad pacjentami, z których wielu oczekuje w szpitalach na miejsce w domach opieki.

Od pewnego czasu słychać protesty przeciwko coraz większemu zagęszczeniu w szpitalach, gdzie czasami zdarza się, iż pacjenci leżą na korytarzach, a nawet w kafeteriach ponieważ nie ma dla nich miejsc.

Jak mówi szef Ontario Hospital Association Anthony Dale, ten ruch ze strony prowincji zdecydowanie da szpitalom większą swobodę działania, a także zapewni ją innym opiekunom, którzy będą pomagali potrzebującym przez okres zimowy.

W chwili obecnej jest około 5 tys. pacjentów w szpitalach ontaryjskich, którzy mogliby być lepiej obsługiwani w innych miejscach.

Do tego dochodzi zwiększająca się i starzejąca się populacja, która cierpi na coraz więcej chronicznych chorób wymagających leczenia i dlatego konieczne jest aby więcej było możliwości opiekowania się nad tymi ludźmi w domach opieki oraz ich własnych domach.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.