Festiwal Conrada w październiku w Warszawie

0

Wielka literatura na wielkim ekranie – tak można w skrócie określić tegoroczny Warszawski Festiwal Conrada. Podczas czterech festiwalowych dni: 5, 12, 20 i 27 października widzowie mogą zobaczyć adaptacje dzieł Josepha Conrada i uczestniczyć w dyskusjach o jego twórczości w gronie ekspertów.

Program festiwalu przewiduje pokazy filmowych adaptacji dzieł Conrada – “Pojedynku” Ridleya Scotta (5 października), “Czasu apokalipsy” Francisa Forda Coppoli (12 października), “Tajnego agenta” Christophera Hamptona (20 października) i “Smugi cienia” Andrzej Wajdy (27 października).

Pokazom filmów towarzyszyć będą również panele dyskusyjne wokół prezentowanych dzieł, prowadzone w gronie znawców twórczości Conrada, filozofów, filologów, krytyków kulturalnych i artystów. Goście festiwalu poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie, jaka jest rola myśli Conrada w określaniu wyzwań i zagrożeń współczesności.

Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi prof. Marek A. Cichocki, prof. Dariusz Gawin, prof. Andrzej Mencwel, prof. Wiesław Ratajczak, prof. Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, Dariusz Karłowicz, Antoni Libera, Mateusz Werner, Wojciech Tomczyk i Mateusz Matyszkowicz.

“Cztery wybitne adaptacje prozy Conradowskiej będą punktem odniesienia dyskusji specjalistów, mówiących nam o kinie, filozofii, historii. Wierzę, że będzie to niezwykle ciekawy festiwal” – mówił, zapowiadając festiwal, jego organizator Dariusz Karłowicz. Festiwal będzie trwał przez cztery wieczory października, o godz. 18, w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.