Działo się (26 października)

0

Rezultaty strzelaniny w O. K. Corral

1881 – W Tombstone w Arizonie miała miejsce strzelanina w O. K. Corral, w której wziął udział jeden z najsłynniejszych rewolwerowców Wyatt Earp. Sprawa była tematem wielu westernów.

1911 – Urodził się Shiing-shen Chern (zm. zm. 3 grudnia 2004), jeden z najwybitniejszych matematyków naszego stulecia, Chińczyk, pracujący głównie w USA. Od 1960 wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, w 1961 otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Na Uniwersytecie Kalifornijskim powołał do życia Instytut Badań Nauk Matematycznych (1981), którym kierował do 1984. Od 1994 był członkiem Chińskiej Akademii Nauk, a od 1985 należał również do brytyjskiego Royal Society. W 1986 nadano mu honorowe członkostwo Londyńskiego Towarzystwa Matematycznego. Był ponadto m.in. honorowym prezydentem Uniwersytetu Jiaxing. Został wyróżniony Narodowym Medalem Nauki (National Medal of Science) w 1975, a także jako jedyny Chińczyk prestiżową Nagrodą Wolfa w 1984. Krótko przed śmiercią, w maju 2004 otrzymał przyznaną wówczas po raz pierwszy Nagrodę Shawa.

1977 – W Somalii zdiagnozowano ostatni jak dotychczas w historii naturalny przypadek ospy prawdziwej. Pozdrowienia dla przeciwników szczepionek na całym świecie. Jak jeszcze trochę podziałacie… strach pomyśleć.

Poleć:

O Autorze:

Bogdan Mis

Senior polskich popularyzatorów nauki, jeden z najstarszych polskich programistów. Z wykształcenia matematyk, wieloletni wykładowca szkół wyższych. Dziennikarz. Przez wiele lat obecny na antenach Telewizji Polskiej, z której odszedł w wyniku negatywnej weryfikacji z okresie stanu wojennego. Zapraszamy do czytania artykułów Bogdana Misia na Studiu Opinii

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.