Żyjemy od czeku do czeku

0

Canadian Payroll Association podaje, że Ontaryjczycy podobnie jak wszyscy inni Kanadyjczycy, za dużo wydają i za mało oszczędzają.

Dziewiąte doroczne badanie wykazało, że 42 proc. mieszkańców Ontario wydaje cały swój dochód po odprowadzeniu podatków, co jest zgodne z przeciętną krajową, która wynosi 41 proc.

43 proc. Ontaryjczyków oszczędza zaledwie 5 proc. swoich dochodów, czyli znacznie mniej niż rekomendowane 10 proc.

1/4 Ontaryjczyków mówi, że nie byłaby w stanie wyasygnować 2000 dol. w ciągu miesiąca w przypadku jakiejś sytuacji awaryjnej. Jest to nieco więcej niż przeciętna kanadyjska, która wynosi 22 proc.

32 proc. Ontaryjczyków informuje, że wzrosło ich zadłużenie, a 37 twierdzi, że są przerażeniswoimi długami. Są to podobne wartości do tego co obserwuje się w całym kraju.

Organizacja uważa, że powodem tak dużych wydatków jest ogólne podwyższenie kosztów życia. Połowa Ontaryjczyków żyje “od czeku do czeku”, co uniemożliwia oszczędzania, np. na sytuacje awaryjne czy też na emerytury, mówi Vice President of Operations Janice MacLellan.

47 proc. Kanadyjczyków nie byłoby w stanie opłacić swoich zobowiązań finansowych gdyby ich czek był opóźniony choćby o jeden tydzień.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.