Większa ochrona dla lokatorów

0

Od piątku obowiązują przepisy ochraniające osoby wynajmujące mieszkania. Nowe regulacje nakładają większe obowiązki na właścicieli, którzy chcą aby wynajmujący się wyprowadzili.

Kiedy osoba taka chce wykwaterować wynajmującego aby przeznaczyć mieszkanie dla siebie albo dla kogoś ze swojej rodziny, będzie musiała teraz zapewnić wynajmującemu kwotę równą miesięcznemu czynszowi jako rekompensatę, albo zaoferować mu inne mieszkanie do wynajęcia.

Właściciel jednocześnie musi zadeklarować chęć zajęcia takiego mieszkania przez co najmniej rok. Przepis ten ma zniechęcić właścicieli do przerabiania mieszkań do krótkoterminowego wynajęcia, co miałoby spowodować uzyskanie wyższych cen. Jeżeli właściciel będzie ogłaszał lub starał się przeprowadzić remonty w takim mieszkaniu zmieniając jego charakter w ciągu tego roku może być narażony na grzywnę w wysokości do 25 tys. dol.

Zmiany te są częścią rządowego planu polityki mieszkaniowej, który został ogłoszony wiosną i w którym była mowa o rozszerzeniu kontroli czynszów na wszystkie mieszkania do wynajmu, nie tylko te które zostały wybudowane przed rokiem 1991, jak było przedtem.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.