Ucieczka przed ogniem

0

Duża liczba z 3700 osób, które uciekły z północnej Manitoby z powodu pożarów lasu, nadal czekały w czwartek aby odlecieć na południe. Było to już 24 godziny po tym jak ludzie opuścili domy. Opóźnienia były spowodowanebrakiemtransportu. “Ludzie są zdenerwowani i zmęczeni”, powiedział przywódca Wasagamack First Nations Alex McDougall.

Wszyscy czekali aby odlecieć samolotami do Winnipeg, stolicy prowincji, która jest 500 km na południe.

Cała 2000 populacja Wasagamack musiała opuścić we wtorek domy, ponieważ ogień zbliżył się na odległość 800 metrów. Ponieważ nie ma tam pasa startowego, konieczny był przewóz ludzi małymi grupami łodziami przez jezioro.

W czwartek rano do akcji dołączyły dwa przewozowe samoloty wojskowe, z których każdy może przewieźć sto osób. Jednakże duże samoloty mogą być tylko używane w Garden Hill, gdzie są właściwe warunki do startu i lądowania, co wymagało dwugodzinnej podróży barką z miejsca, gdzie znajdowali się ludzie.

W Winnipeg Czerwony Krzyż przygotowuje miejsce dla ewakuowanych w liczącej 430 m kw. sali Convention Centre. Wolontariusze pomagają przygotowywać ponad tysiąc leżanek, stoły do jedzenia, a także zestawy higieniczne.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.