Trochę renowacji, to lepsza cena

0

W obecnym, trochę dziwnym rynku nieruchomości, w dalszym ciągu sprzedają się te, które wyglądają jak z żurnala, oczywiście pragnę przypomnieć o pięciu podstawowych elementach domu, których renowacje przyniosą najlepszy efekt.

Oczwiście pierwszym z nich są podłogi: każda osoba w domu, w każdym pomieszczeniu, ma styczność z podłogą: jest ona oczywiście różna w zależności od rodzaju przeznaczenia. Dobra podłoga rzuca się w oczy już przy wejściu do domu, więc zainstalowanie naprawdę dobrej jakości, podnosi wartość domu w sposób bardzo znaczący. W obecnych czasach, kiedy wszyscy bardzo zwracają uwagę na zdrowe powietrze w domu, posiadanie wykładziny dywanowej, zwłaszcza na parterze domu, jest absolutnie niewskazane. Nawet po dobrym wyczyszczeniu, podłoga nie będzie się prezentować na tyle atrakcyjnie, jak nawet gorszej jakości podłoga laminowana, a z kolei dobrej jakości laminat czasem trudno odróżnić od podłogi drewnianej. Jednak oczywiście nic nie zastąpi podłogi z naturalnego surowca, czyli drewna, która przez wszystkich jest postrzegana jako ta, która łatwiej jest utrzymać w czystości, oraz jest pożądana przez ludzi cierpiących na alergię, a tych jest coraz więcej.

Następnym elementem jest wszelkiego rodzaju osprzęt, obejmujący zarówno całe drzwi do pomieszczeń, uchwyty i klamki, rączki do szafek, wszelkiego rodzaju oświetlenie oraz przełączniki.

Otóż w tym temacie są również modne trendy, kolory, rozwiązania. W kategorii oświetlenia każdego roku pojawiają się coraz ładniejsze rozwiązania, oczywiście również bardzo energooszczędne.

Jak wiadomo, tego rodzaju usprawnienia nie wymagają aż tak dużego zachodu i nakładu pracy. Wszelkiego rodzaju rozwiązania są naprawdę na każdą kieszeń, a ich wymiana przynosi bardzo dobre efekty. Pamiętajmy, że im więcej światła, tym większe wydają się pomieszczenia, co również ułatwia sprzedaż. Ponadto wymiana również drzwi oraz uchwytów/okuć powoduje, że wygląd jest dostosowany do obecnych trendów modowych, oraz sprawia wrażenie, że nieruchomość jest naprawdę zadbana.

Następnie, nie możemy zapomnieć o łazienkach. To rzecz pewna, każdy grosz wydany na unowocześnienie łazienki będzie wart wydania, jako że to pomieszczenie jest uważane za jedno z najważniejszych (na drugim miejscu) w domu. Rzecz pewna, że im więcej nowych elementów, tym lepiej: od płytek ceramicznych, nowej wanny, umywalki, toalety, oczywiście baterii, koloru ścian. Kupujący zracają uwagę na fakt, czy toalety są wodooszczędne, a wanny głębsze, z osobnym prysznicem oczywiście. A nowoczesne baterie prysznicowe z dużymi “deszczowymi” głowicami są również w modzie.

Kuchnia jest tym najważniejszym pomieszczeniem w całym domu: jeśli zamierzacie zrobić renowacje, to na pewno warto zacząć od kuchni. Często nie musimy wcale wydawać fortuny na poprawienie wyglądu.

Bardzo ważnym elementem jest zainstalowanie nowej baterii na zlewie, zmienić osprzęt, lub tylko zawiasy oraz uchwyty. Wszyscy oczywiście zwracają uwagę na stan urządzeń: kuchenki, lodówki, zmywarki do naczyń, a także okapu kuchennego; więc warto jest kupić nowe, koniecznie w kolorze stali nierdzewnej, błyszczące. Bardzo ważne jest oświetlenie, a także czy są płytki ceramiczne nad blatem, tzw. backsplash. Jeśli nie stać nas na zupełnie nowe szafki, dobrze by przynajmniej wymienić drzwiczki na nowe.

Ostatnim, ale bardzo ważnym elementem jest dodatkowe mieszkanie w części piwnicznej. Jak wiadomo, wiele gmin nie pozwala na tzw. “legalne” mieszkania do wynajmu, nazywane często mieszkaniem dla niani lub rodziny względnie starszych rodziców itp. Przecież w przypadku takich rodzin niemożliwe jest wykazanie, że wynajmujący to nie rodzina! Jak powszechnie wiadomo, prawie wszyscy kupujący z krajów azjatyckich zwracają uwagę na możliwość wynajmu, a taka opcja poprawia nie tylko cenę, ale szybkość sprzedaży. Możliwość posiadania osobnego wejścia bardzo uatrakcyjnia każdą nieruchomość. Dobrze jest mieć piwnicę wykończoną, z dodatkową sypialnią oraz łazienką z prysznicem, najlepiej małą częścią kuchenną, lub jeśli nie, wskazaniem gdzie kuchenkę można umiejscowić, z możliwością podłączenia instalacji hydraulicznych. Każda nieruchomość prezentująca się w sposób nowoczesny, z nowymi elementami upiększającymi, dużo krócej jest na rynku, a bardzo ważnym czynnikiem jest tzw. “staging”, fachowy sposób umeblowania, dekoracji domu: dobrze jest uzyskać fachową poradę w tym zakresie!

Wszystkich wystawiających nieruchomości na sprzedaż zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Dla kupujących mamy specjalnie zaprogramowany, nowy system poszukiwania nieruchomości: wystarczy się u nas zarejestrować, a usługa jest oczywiście bezpłatna, oraz dużo łatwiejsza w obsłudze niż Realtor.ca

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący. Zajmujemy się również kwestią wynajmu wszelkiego typu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647- 209-3511 lub email: house4usteam@ gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.