TIFF – premiery, gwiazdy ciekawe kino

0

W Toronto trwa święto filmu – 42. Toronto International Film Festival (TIFF). O TIFF w “Gazecie”

This slideshow requires JavaScript.

W programie wiele premier światowych, północnoamerykańskich i kanadyjskich. Oto kilka cieszących się wielkim zaintersowaniem filmów:

“mother!” w reż. Darrena Aronofsky’ego z Jennifer Lawrence, Michelle Pfeiffer I Edem Harrisem

Horror. Uczucie wiążące młodą parę zostaje wystawione na próbę, kiedy w ich domu zjawia się nieproszony gość. “”mother!”to być może jego najbardziej radykalne dzieło – surrealistyczny koktajl Polańskiego, von Triera i Bunuela. Trochę dreszczowiec, trochę baśń, przede wszystkim jednak autotematyczny utwór o męczarniach, w jakich rodzi się dzieło sztuki.” (Filmweb)

This slideshow requires JavaScript.

“Suburbicon”, reż. George Clooney, Scenariusz: George Clooney oraz bracia Cohen: Joel i Ethan Coen. Obsada: Julianne Moore I Matt Damon

Włamanie do domu jednego z mieszkańców zakłóca porządek w spokojnym amerykańskim miasteczku w latach 1950.  “Suburbicon” to opowieść ludziach podejmujących z głupoty i chciwości szereg nietrafionych decyzji. Ludziach zakładających sobie na szyję pętlę, która z minuty na minuty zaciska się. Bohaterowie szamocą się, stają na głowie; pozwalają, by wyszły z nich najgorsze cechy charakteru.” (Filmweb)

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.