Są na to naturalne medycznie zbadane sposoby (3)

0

Porady zawarte w Dossier Naturalnych Terapii mogą być nieraz tak proste, jak zalecenie spożycia bananów, jabłek lub awokado:

• Banany przeciw zawałowi: banany są doskonałym źródłem witaminy B6 i witaminy C, błonnika i manganu. Zawierają dużo potasu, którego już od 30 lat jest coraz mniej w pokarmach rozwiniętych społeczeństw. Potas jest niezbędny do utrzymania ciśnienia tętniczego na normalnym poziomie oraz dobrego funkcjonowania serca. Jedzenie jednego banana (niezbyt dojrzałego) dziennie może więc pomóc zapobiec nadciśnieniu i ochronić Cię przed zawałem.

• Jabłka przeciw osteoporozie: jabłka zawierają procyjanidyny B-2, które odgrywają kluczową rolę w opóźnianiu starzenia, zapobiegają pojawianiu się zmarszczek i stymulują porost włosów. Badacze francuscy odkryli, że flawonoid, zwany florydzyną, który znajduje się tylko i wyłącznie w jabłkach, może uchronić kobiety po menopauzie przed osteoporozą i może również poprawić gęstość kości. Liczne badania pokazały także, że jedzenie jabłek może pomóc w zapobieganiu wielu typom raka, astmie, cukrzycy, nadciśnieniu i tyciu!

• Awokado a rak: awokado jest od dawna znane ze swoich właściwości antycholesterolowych i zdolności do utrzymania w zdrowiu układu krążenia. Jest też i nowość: według najnowszych wyników badań dr. Stevena M. D’Ambrosio i jego współpracowników z Ohio State University w Stanach Zjednoczonych wydaje się, że składniki fitochemiczne wyciągu z awokado Haas (odmiana o czerwonawej i ciemnej skórce) są zdolne do zniszczenia komórek rakowych, a również – stosowane doustnie – uniemożliwiają przekształcanie się komórek w stanach przedrakowych w nowotworowe.

Jest to kolejny przykład informacji, którą możesz znaleźć tylko w Dossier Naturalnych Terapii.

Odkryjemy przed Tobą również rośliny egzotyczne, które możesz wprowadzić do swojej kuchni i które mogą czynić cuda dla Twojego zdrowia:

• Dwie łyżki stołowe ziaren salba, zwanych również chia, zawierają więcej błonnika niż dawka słynnego na świecie leku Metamucil i dostarczają Ci jednocześnie 3050 mg omega-3 – będąc ekwiwalentem ponad 5 kapsułek oleju lnianego lub 10 kapsułek tranu. Ich wysoka zawartość kwasu chlorogenicznego i kofeinowego ułatwia również metabolizm glukozy i kontrolę wagi.

• Badania wykazały, że ashitaba (warzywo o zielonych liściach z Dalekiego Wschodu) może przyczynić się do poprawy zdrowia, jak również pomóc w leczeniu niektórych problemów medycznych. Chodzi między innymi o odporność osłabioną przez infekcje bakteryjne i wirusowe, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, bóle mięśniowe i cukrzycę typu 1 i 2. Poprawia również detoksykację krwi, wątroby i nerek.

Podkreślam raz jeszcze, to tylko kilka przykładów, na szybko, ponieważ nie mam tu możliwości, aby więcej na ten temat mówić. Ale co miesiąc możesz otrzymać nowy numer Dossier Naturalnych Terapii, pełen takich informacji – jeśli tylko już dziś go zaprenumerujesz.

Ale uwaga: comiesięczne raporty Dossier Naturalnych Terapii nie są dla każdego. Ich prenumerata to – po pierwsze – wyraz oporu przed zatruwaniem naszych organizmów przez leki chemiczne, zbyt często przepisywane przez lekarzy pod wpływem “perswazji” koncernów farmaceutycznych. A po drugie – stanowi ona wsparcie inicjatywy ekspertów w dziedzinie zdrowia naturalnego dotyczącej prawa pacjentów do leczenia alternatywnego.

Część opłaty za prenumeratę zostanie przekazana Instytutowi Ochrony Zdrowia Naturalnego, czyli europejskiej organizacji non-profit, która walczy z próbą wprowadzenia w Europie ograniczeń dla medycyny naturalnej. Niezależna publikacja Dossier Naturalnych Terapii rewolucyjna w odniesieniu do “poprawnego” leczenia akademickiego

Znajdziesz tutaj obiektywne artykuły ze wszystkich dziedzin “alternatywnych” poszukiwań medycznych prowadzonych aktualnie na świecie, takie jak np. badania Instytutu Linusa Paulinga na temat dożylnego stosowania witaminy C w walce z chorobami serca i nowotworami. W skrócie: mówimy otwarcie o badaniach, które są obecnie prowadzone – przy zachowaniu pełnej dyskrecji – przez lekarzy być może trochę zbyt zaawansowanych jak na nasze czasy. I wiemy, że zszokuje to niektórych.

My jednak chcemy bronić naszych Czytelników przed fałszywymi plotkami. W zasadzie nie ma dnia, żeby media nie straszyły nas niebezpieczeństwami czyhającymi na nasze życie na talerzu lub na półce w łazience.

Zwłaszcza, gdy dowiadujesz się, że produkt stosowany bez zastrzeżeń od dziesiątek lat jest nagle ogłaszany śmiertelną trucizną zagrażającą Twojemu życiu, to trzeba podejść do tych “rewelacji” krytycznie.

Równie często za wielkim tytułami w gazetach kryją się agencje reklamowe i public relations opłacane przez lobby przemysłowe, by zniszczyć konkurencję. Mogą to być również firmy chcące sprzedać swoje szczepionki. Albo po prostu ludzie pragnący zrobić szum w mediach.

Dlatego damy Ci obiektywne informacje na temat skuteczności szczepionek przeciw grypie. Powiemy też, co myśleć na temat zagrożeń związanych z aspartamem i bisfenolem-A.

Dossier Naturalnych Terapii gwarantuje, że przy każdym omawianym temacie otrzymasz najświeższe dane i wyniki badań naukowych, potwierdzone przez lekarzy, którzy są najbardziej na bieżąco w dziedzinie nowych naturalnych metod leczenia.

Dossier Naturalnych Terapii poszuka za Ciebie – w ponad 150 specjalistycznych publikacjach – najbardziej obiecujących wyników badań prowadzonych przez specjalistów ze 120 krajów.

Prenumerata choć jednej z tych publikacji kosztowałaby Cię setki złotych (nie licząc czasu straconego na rozszyfrowanie naukowego języka artykułów). Ale dzięki Dossier Naturalnych Terapii otrzymasz wiedzę o skutecznych środkach medycyny naturalnej zawartą w nich wszystkich.

Nasi eksperci wyszukują bowiem pojawiające się tu i ówdzie w literaturze medycznej “perełki” i natychmiast Ci je przekazują – w sposób zwięzły i zrozumiały. Tak jest w przypadku wszelkich tematów omawianych w Dossier Naturalnych Terapii.

W ten sposób otrzymujesz informacje, na których samodzielne zdobycie musiałbyś poświęcić setki godzin.

I jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie medycyny ani biochemii, to jest to dodatkowy powód, żeby zaprenumerować Dossier Naturalnych Terapii: ten cykl raportów jest stworzony specjalnie dla osób, które w tych dziedzinach nie mają stopni naukowych. Za każdym razem, kiedy czytasz o jakimś specyfiku, Dossier Naturalnych Terapii powie Ci, w jakiej formie go przyjmować, w jakiej dawce, jak często i przez jaki czas oraz jakich rezultatów możesz oczekiwać. W zrozumiały sposób, bez skomplikowanych słów.

Powtarzam jednak, że rezultaty takiego leczenia nie mogą być w pełni gwarantowane; istoty ludzkie nie są maszynami i każda osoba, która przedstawia Ci jakiekolwiek rozwiązania jako “w 100% skuteczne”, musi być niestety uznana za niewiarygodną.

Jednak w żadnym razie nie można Cię pozbawiać dostępu do informacji, które mogą mieć decydujący wpływ na Twoje zdrowie. Natura bowiem posiada niezmierzone skarby i co roku przynosi nam mnóstwo nowych odkryć.

Prenumerata Dossier Naturalnych Terapii jest również sposobem na finansowanie rozpowszechniania wysyłanego za darmo newslettera Poczta Zdrowia.

Jeśli doceniasz naszą pracę, jeśli chciałbyś, żebyśmy ją kontynuowali i w dalszym ciągu pomagali Czytelnikom w sposób naturalny zachować i odzyskać zdrowie, zaprenumeruj już dzisiaj Dossier Naturalnych Terapii, a otrzymasz pełne, kompletne informacje na temat zapobiegania wielu najważniejszym chorobom i najskuteczniejszych sposobów ich leczenia.

Wersja elektroniczna (PDF) to najkorzystniejsza cenowo forma, jaką możemy Ci zaproponować. Jednak za dodatkową opłatą możesz otrzymywać comiesięczne raporty Dossier Naturalnych  Terapii również w wersji papierowej, prosto do domu. To najwygodniejsza forma, możesz łatwiej nanosić swoje notatki, zakreślać i archiwizować poszczególne raporty. Możesz też podarować taką prenumeratę osobie, która nie jest biegła w korzystaniu z komputera.

Koszty prenumeraty Dossier Naturalnych Terapii w wersji papierowej różnią się od tych w wersji elektronicznej z uwagi na koszty ich druku, pakowania i comiesięcznej wysyłki. (Prenumeratę Dossier możesz zamówić w wersji papierowej nawet, jeśli mieszkasz poza Polską).

W każdym przypadku możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy za niewysłane numery w przypadku rezygnacji w dowolnym momencie. Gdybyś zrezygnował z prenumeraty, otrzymasz zwrot za niewysłane jeszcze numery. Następnie, regularnie co miesiąc będziesz otrzymywać nowy raport Dossier Naturalnych Terapii.

Koszt każdego pełnego raportu z cyklu Dossier Naturalnych Terapi i w wersji elektronicznej wynosi mniej niż koszt jednej filiżanki kawy w kawiarni. Mogę Ci zaoferować tak niską cenę, gdyż wierzę, że wielu moich Czytelników zdecydujesz się na prenumeratę i uda nam się pokryć koszty.

Zauważ, że roczna opłata za wiedzę i praktyczne wskazówki, które przekaże Ci Dossier Naturalnych Terapii, jest zbliżona do kwoty, którą musisz zapłacić za pojedynczą, często zaledwie 10-minutową, konsultację u większości lekarzy specjalistów.

Masz przy tym pełną gwarancję zwrotu pieniędzy: w każdej chwili, gdybyś chciał z jakichkolwiek przyczyn przerwać prenumeratę, możesz to zrobić, zgłaszając informację o tym e-mailem na dossier@pocztazdrowia.pl. Zwrócimy Ci pieniądze za wszystkie niewysłane jeszcze numery.

Ważne: zdaję sobie sprawę, że cena prenumeraty Dossier Naturalnych Terapii - w porównaniu do wartości porad, które znajdują się w tych raportach – jest bardzo atrakcyjna.

Pragnę jednak uniknąć sytuacji, w której ktoś zamawiałby ten cykl raportów tylko z uwagi na takie doraźne korzyści.

Zależy mi bowiem, aby nawiązać z Czytelnikami długoterminową relację. Ważne jest, abyś regularnie czytał artykuły zamieszczane w Dossier Naturalnych Terapii, gdyż podstawą troski o zdrowie jest prewencja, polegająca również na zmianie stylu życia.

Oczywiście przed ostatecznym dokonaniem zapłaty będziesz mógł sprawdzić wszelkie warunki tej prenumeraty.

Info: www.pocztazdrowia.pl
Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS (Jeśli jeszcze się wahasz, pomyśl o oszczędnościach, które zapewni Ci Dossier Naturalnych Terapii, dzięki temu, że wskaże Ci naturalne środki o właściwościach leczniczych ukryte na Twojej kuchennej półce…

• Cukrzyca: goździki i cynamon spowalniają przyswajanie cukrów przez śluzówki; dodając je do deseru, ograniczasz poziom glikemii po posiłku. Kwas alfaliponowy chroni cukrzyków przed problemami sercowymi i neurologicznym (250 do 500 mg/ dziennie).

• Starzenie i detoksykacja: surowe awokado, melon, szparagi, grejpfrut, kabaczek, bataty ze skórką, truskawki, surowe pomidory, pomarańcze, kantalupa, kalafior, brokuł, brzoskwinia, cebula, cukinia, surowa marchew, surowy szpinak są źródłem glutationu, czyli proteiny, która oczyszcza komórki, a której brakuje wraz z wiekiem.

• Choroby sercowo-naczyniowe: marchew podnosi odporność dzięki beta-karotenowi, który występuje w niej w dużych ilościach. Sok ze świeżej marchwi (z wyciskarki) jest szczególnie skuteczny (250 ml daje 24 mg beta-karotenu).

Poleć:

O Autorze:

Polskojęzyczna wersja francuskiego newslettera Santé Nature Innovation. Dostarcza on informacji o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom potwierdzonych wieloma światowymi badaniami naukowymi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.