Przeciętny Niemiec ma 10 partnerek seksualnych, Niemka – 5 partnerów

0

Przeciętny mężczyzna w Niemczech przyznaje się do 10 partnerek seksualnych w ciągu całego swego życia, a kobiety – do pięciu – wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez “Deutschen Ärzteblatt”. Badaniami objęto ponad 2,5 tys. osób.

Najbardziej aktywni seksualnie, co nie jest zaskoczeniem, są Niemcy od 25. do 29. roku życia. Mężczyźni w tym wieku przyznali się do średnio 60 kontaktów seksualnych rocznie, a kobiety – do 47. Wraz z wiekiem częstotliwość uprawiania seksu spada: panowie w wieku 50-59 lat mieli w ciągu roku 34 kontakty seksualne, a kobiety – 22.

Autorzy raportu zastanawiają się jak to możliwe, że mężczyźni deklarują zdecydowanie bardziej aktywne życie seksualne aniżeli kobiety. Podejrzewają oni, że panowie zawyżają liczbę partnerek seksualnych, jak również częstotliwość kontaktów seksualnych. Z kolei kobiety dane te nieco zaniżają.

Innym wytłumaczeniem może być to, że część mężczyzn korzysta z usług prostytutek lub wyjeżdża na seksturystykę do innych krajów, np. do Tajlandii. W sondażu przyznało się do tego 8 proc. Niemców, przeciętnie skorzystali oni z usług czterech prostytutek.

Seks oralny uprawia połowa Niemców. 56 proc. mężczyźni twierdzi, że uprawiało pasywny seks oralny, a 51 proc. – aktywny. W przypadku kobiet było to odpowiednio 48 i 45 proc.

Do pasywnego seksu analnego przyznało się 4 proc. mężczyzn i 17 proc. kobiet. 19 proc. Niemców twierdziło, że uprawiało aktywny seks analny.

Niemcy dopuszczają się zdrad, ale nie tak często, jakby się wydawało. Do skoku w bok w stałym związku przyznało się 21 proc. mężczyzn i 15 proc. kobiet. Stałego partnera lub partnerkę ma 57 proc. osób.

Najczęściej stosowanym w Niemczech środkiem antykoncepcyjnym są doustne preparaty hormonalne, które zażywa 51 proc. kobiet poniżej 50. roku życia. Aż 76 proc. badanych nigdy nie stosowało prezerwatywy podczas kontaktów.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.