Pierwszy dzień jesieni z ostrzeżeniami o upałach

0

Piątek to pierwszy dzień jesieni. Upały – władze miasta Toronto wydały ostrzeżenie o upałach. Piątek 25 stopni, sobota 28 stopni, a niedziela… 29 stopni!

Zostaną otwarte baseny, brodziki i punkty gdzie można się schłodzić.

Mimo nadzwyczajnie gorącej pogody w niektórych budynkach mieszkalnych w Toronto już wyłączono centralną klimatyzację, a włączono ogrzewanie. Jest to spowodowane przepisami torontońskimi, które nakazują właścicielom budynków utrzymać minimalną temperaturę 21 stopni od 15 września. Przepisy mówią o tym, że należy włączać ogrzewanie w budynkach wieloapartamentowych 15 września lub wcześniej i ma ono być włączone do 1 czerwca.

Jednak że radni Toronto Josh Matlow i John Mihevc próbują nakłonić właścicieli budynków aby wyłączyli przy obecnych upałach system ogrzewania zapewniając, że w ten sposób nie będą narażeni na kary wynikające z niestosowania się do obowiązujących przepisów.

Mowa jest również o wprowadzeniu zmian w regulacjach tak, aby być może główny medyczny oficer zdrowia w ratuszu decydował o tym kiedy ma być włączane ogrzewanie w wynajmowanych mieszkaniach.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.