Nowa nagroda na MFF w Wenecji

0

Franca Sozzani, włoska redaktor mody, która zmarła w ubiegłym roku, będzie patronką nowej nagrody utworzonej na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Nagroda będzie wyróżnieniem dla wybranej gwiazdy kina.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji złoży hołd w tym roku France Sozzani, włoskiej redaktor mody, byłej redaktor naczelnej włoskiego “Vogue’a”, która zmarła 22 grudnia 2016 roku. W tym roku zostanie po raz pierwszy wręczona nagroda jej imienia. 1 września w Venice Lido, Franca Sozzani Award zostanie wręczona aktorce Julianne Moore za całokształt pracy aktorskiej i zaangażowanie w obronę sztuki. Aktorka otrzyma tę nową nagrodę z rąk Colina Firtha.

Wyróżniona aktorka zaprezentuje podczas 74. edycji festiwalu weneckiego, film “Suburbicon”, zrealizowany przez George’a Clooneya. W filmie tym Moore gra z Mattem Damonem. Festiwal Filmowy w Wenecji zaczyna się 30 sierpnia i potrwa do 9 września.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.