Nieruchomości – sprzedaże jesienne

0

Dużo zostało napisane i powiedziane na temat ostatnich historii i histerii dziejących się na rynku nieruchomości w Toronto, a raczej w tzw. “Wielkiej Podkowie”, jak określa się cały obszar wokół naszej metropolii: niektórzy mówią, że w pewien sposób cała gorączka dalej się utrzymuje.

Dzieje się tak dlatego, że duży wzrost cen w samym mieście spowodował, że większość klientów przerzuciła swe zainteresowanie na obszary poza miastem, na miejścowości mniejsze, od Niagary do okolic Barrie, Georgetown, Hamilton oraz innych. Spowodowało to również duży wzrost cen w tych miejscowościach, co z kolei ma dalsze reperkusje w postaci wzrostu cen nowo budowanych domów czy osiedli właśnie na peryferiach miasta. A ceny te zaczynają być nierealistyczne dla większości nowo kupujących.

Tu dochodzimy do sedna sprawy: trzeba sobie uświadomić, że stan rynku ma znaczący wpływ na wartość, czyli cenę nieruchomości.

Innymi słowy, nieruchomość jest tyle warta, ile kupujący oferuje na jej kupno. W tej chwili większość kupujących wcale nie czuje, że przepłaciła, co spowodowało taką gorączkę zakupową tej wiosny. Nie ma niestety zbyt dużo nowych listingów, co spowodowane jest również zwyczajowym ochłodzeniem rynku w czasie każdego lata.

Oczywiście ceny tej wiosny szybowały w górę w sposob niemożliwy, więc niektóre ceny były “brane z sufitu”, a kupujący i tak jeszcze je przebijali. W wielu okolicach, gdzie ceny spadały, a takim przykładem niech będzie chociaż Oshawa, oczywiście ceny podskoczyły również.

Niektórzy z kupujących czekają dalej na obniżkę cen, natomiast sprzedający oczekują, że rynek jesienny, rozpoczynający się zaraz po wrześniowym długim weekendzie, nabierze znów rumieńców.

Oczywiście zależeć to będzie od liczby domów na rynku oraz od ochoty zakupowej nowych klientów. Jednak nie można jeszcze powiedzieć, że rynek doszedł do takiego punktu, że można go nazwać rynkiem kupującego.

Ogólny spadek sprzedaży, spowodowany korektami po wprowadzeniu dodatkowych podatków dla inwestorów zagranicznych, wyniósł ok. 28 procent: dotyczy to rynku w Vancouver i Toronto, podczas gdy pozostała część kraju pozostaje na stałym, niezmienionym poziomie. Niektórzy twierdzą, że zagraniczni inwestorzy nie stanowią aż tak dużej liczby kupujących, jednak cała nagonka medialna spowodowała wstrzymanie klientów z decyzjami zakupu, co przyniosło zamierzony przez rząd efekt. Widać to również po liczbie ludzi przewijających się przez tzw. Open Houses oraz po podejściu do oczekiwania na oferty: przedtem zawsze podawano datę, kiedy oferty były przyjmowane, teraz można je w większośći wypadków składać w każdej chwili.

Obecnie ceny domów wystawiane są w okolicach cen spodziewanych, bardziej realistycznych, nie ma już cen dużo niższych, które doprowadzały do wielokrotności ofert, co podyktowane było większym zainteresowaniem. Niektórzy ze sprzedajacych godzą się już z faktem konieczności obniżenia ceny. Z drugiej jednak strony, zawsze w mieście pozostaną małe “kieszenie”, gdzie ceny będą wysokie i nie będzie zbyt dużej korekty w dół.

Niektórzy kupujący zagraniczni oczekują obecnie uzyskania większych rabatów, nawet w postaci 15-procent, pokrywających wprowadzony podatek. Oczywiście w większości wypadków obecne oferty posiadają warunek inspekcji, czy finansowania, co było prawie niespotykane uprzednio. Niestety w niektórych przypadkach, kiedy te warunki były wykreślane, właśnie w celu doprowadzenia do zakupu, obecnie kupujący nie są w stanie dokonać zamknięcia właśnie z powodu nieuzyskania finansowania. Trzeba powiedzieć, że obecny rynek, tak jak w innych latach, jest rynkiem częściowo sezonowym, nie jest jednostajny i trzeba się do tych okoliczności dostosować.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena są bezpłatne. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Dla kupujących mamy specjalnie zaprogramowany, nowy system poszukiwania nieruchomości: wystarczy się u nas zarejestrować.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Zajmujemy się również wynajmem nieruchomości.L We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4 usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.