Maestro Rozbicki i muzyka kanadyjska w Jeleniej Górze

0

“Piękne głosy, piękna muzyka, duża dawka poczucia humoru. Taki był wczorajszy koncert Viva Trio”w Filharmonii Dolnośląskiej. Dyrygent i gospodarz wieczoru – Andrzej Rozbicki wraz z trzema pięknymi sopranistkami sprawili, że wczorajszy koncert zapadł nam w pamięci na długo. Nie obyło się także bez niespodzianek. Kilkukrotne, niemilknące owacje na stojąco mówią same za siebie. Wieczór iście magiczny”.

Ta krótka recenzja opowiada o wydarzeniu, jakim był koncert muzyki kanadyjskiej “Z”Toronto do Las Vegas przez Jelenią Górę”, jaki przygotowałem i poprowadziłem 31 sierpnia z 65-osobową orkiestrą symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Solistami koncertu były trzy soprany znane dobrze już z naszych koncertów w Kanadzie – “Viva Trio”: Katya Tchoubar, Anna Bateman i Erin Fisher.

W programie koncertu dedykowanego polskiej widowni na 150-lecie Kanady zagraliśmy wiele utworow kanadyjskich kompozytorów: L.Cohena, D. Fostera, D. Clamana, O. Petersona. Bardzo gorąco została również oceniona “Canadian Medley”, w której zamieściliśmy utwory z repertuatu Celine Dion, Briana Adamsa, Paula Anki i wielu innych. Był w programie koncertu hymn kanadyjski oraz wiele znanych popisowych utworów “muzyki filmowej Johna Williamsa, znakomicie wykonanych przez wspaniały zespół Filharmoników Dolnośląskich.

This slideshow requires JavaScript.

Serdecznie dziękuję Dyrektorowi Filharmonii Tomaszowi Janczakowi za zaproszenie, a wszystkim artystom za rewelacyjne wykonanie.

Andrzej Rozbicki z dyrektorem Tomaszem Janczakiem

Od wiele lat tu, w Kanadzie zajmuję się promowaniem polskiej muzyki, cieszę się również, że kanadyjska muzyka zaczyna być znana w Polsce. Koncert ten w Jeleniej Górze był moim kolejnym koncertem z orkiestrami filharmonicznymi w Polsce – poprzednie zagraliśmy w Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy i Wałbrzychu.

Na nasz kolejny koncert w Kanadzie z udziałem 10 solistów i Celebrity Symphony Orchestra zapraszam w sobotę 28 stycznia 2018 do Living Arts Centre w Mississaudze na “Wiedeński Koncert Karnawałowy”.

Do zobaczenia,
Andrzej Rozbicki

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.