Imprezy na długi weekend

0

Wolny od pracy pierwszy poniedziałek września to Labour Day – święto pracy, którego historia sięga roku 1872.

To jednocześnie koniec wakacji. Rok szkolny zaczyna się we wtorek po tym święcie. Obchodzone jest jako święto rodzinne, z wieloma przyjęciami i imprezami publicznymi.

Ten weekend jest pewien imprez. Oto niektóre z nich:

• To ostatni weekend Canadian National Exhibition, dorocznej kilkutygodniowej wielkiej imprezy odbywającej się od 1879 roku. Canadian International Air Show jak co roku stanowi zamknięcie CNE. To spektakularny pokaz lotniczy akrobacje w wykonaniu słynnej formacji Canadian Forces Snowbirds i wielu zagranicznych poliotów akrobatów.

CNE słynie z dziwnych potraw – oto kilka przykładów:

This slideshow requires JavaScript.

• 20. edycja cieszącego się dużym powodzeniem Hot & Spicy Food Festival. W tej jubileuszowej edycji wystąpią i podzielą się swoimi wyrobami najlepsi kanadyjscy szefowie kuchni. Będzie konkurs gotowania, pokazy kulinarne i degustacje, a do tego gorący jazz na żywo. Harbourfront Centre, 235 Queens Quay West.

BuskerFest festiwal sztuki ulicznej, z którego dochód jest przeznaczony dla walki z epilepsją. Ponad 100 artystów ulicznych z całego świata. Impreza bezpłatna i znakomita dla całej rodziny. Woodbine Park, 1695 Queen Street East. 

Inne imprezy i wydarzenia w najbliższy weekend

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.