Greyhound zamyka trasy w B.C.

0

Firma Greyhound Canada złożyła podanie do regulatorów w Kolumbii Brytyjskiej o zgodę na rezygnację z pięciu tras autobusowych, z których cztery są w północnej B.C.

Przyczyną podawaną przez firmę jest spadek liczby pasażerów. Greyhound nazywa tę decyzję przykrą decyzją nie do uniknięcia ale wyraża duży żal, że nie ma innego wyjścia zanotowano 51-procentowy spadek w liczbie pasażerów od 2010 roku, a także wyższe koszty obsługi tych tras oraz znacznie większą konkurencję.

Wśród planowanych do wyeliminowania tras jest 718-kilometrowy fragment Highway 16 zwany Highway of Tears, czyli drogą łez pomiędzy Prince George i Prince Rupert. Po kilkudziesięciu morderstwach i zaginięciach kobiet wzdłuż tej trasy prowincja, lokalne władze, a także BC Transit uruchomiły tam subsydiowaną z publicznych pieniędzy trasę w czerwcu.

Jak powiedział rzecznik Greyhound Canada żadne zmiany nie zajdą w tym roku, ponieważ podania te zostały dopiero złożone. Możliwe, że zostaną także zorganizowane publiczne konsultacje.

Przedstawiciel Greyhound Canada Stuart Kendrick mówi, że jasne jest dla niego, że lokalne społeczności będą poszkodowane w wyniku tych zmian. Nadal trwają dyskusje z władzami prowincji oraz rządem federalnym dotyczące tego co można zrobić jeśli chodzi o komunikację w rejonach wiejskich.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.