Główne przyczyny cen nieruchomości

0

Przyczyna oraz jej skutek, podaż powiązana z popytem, są głównymi powodami obecnych cen nieruchomości w granicach Wielkiego Toronto, co doprowadziło do ingerencji rządu w działanie rynku.

Pomimo ostatniego okresu schładzania rynku nieruchomości w okolicach Toronto, bo przecież nie tylko w samym mieście, ceny domów dalej utrzymują się na prawie niezmiennym, bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno domów nowo budowanych, jak i tzw. rynku wtórnego, a kolejne podwyżki dotyczą również rynku mieszkaniowego, apartamentów, na które stać tysiące klientów kupujących po raz pierwszy.

Co jest tego powodem? Jednym z nich jest oczywiście wzrost cen samej ziemi pod budowę, oczywiście ziemi nieuzbrojonej, bo ta uzbrojona jest już właściwie wykorzystana. Z drugiej zaś strony podskoczyły również ceny zarówno materiałów budowlanych, jak robocizny, a ceny te podwoiły się w czasie ostatnich kilkunastu lat.

Opóźnienie procesu tzw. Planu Wzrostu (Growth Plan), wprowadzonego w 2006 roku opóźniło znacznie cały cykl wydawania zgody na nowe budowy: otóż gminy musiały się dostosować do nowego prawa prowincyjnego, co zajęło około 5 lat. W tym czasie, wydawanie zgody na zagospodarowanie ziemi pod budowę zajmowało dużo więcej czasu, gdyż wszystkie zgody musiały być zgodne z nowym prawem otaryjskim. Jednocześnie w tym samym czasie należało uzbroić te tereny przeznaczane pod budowę.

Trzeba nadmienić, że obecnie, zanim zacznie się cała procedura uzyskania zgody, trzeba mieć bardzo dokładny plan co i gdzie chcemy budować. Dotyczy to wszelkiego rodzaju projektów: osiedli domów jednorodzinnych, szeregowców, czy bliźniaków; a każdy typ ma swoje uwarunkowania oraz inny charakter.

W całym obrębie wielkiego miasta Toronto przybywa około 100 tysięcy nowych mieszkańców co roku, co powoduje zapotrzebowanie na co najmniej 40 tysięcy nowych nieruchomości. Oczywiście, większość z tych poszukujących chciałoby kupić nieruchomość wolnostojącą, w każdym razie otoczoną ogrodem, a nie w apartamentowcu. A więc powyżej przytoczona argumentacja już przynosi nam odpowiednie zapotrzebowanie na dużo droższe nieruchomości, zajmujące dużo większą powierzchnię gruntów.

Dodatkowe jak widać zapotrzebowanie powoduje duże zainteresowanie takiego typu nieruchomościami nie tylko w samym Toronto, ale na jego obrzeżach: wielu kupujących z uwagi na dostępność cenową decyduje się na kupno dalej od miasta, poświęcając swój czas na nieraz bardzo długie i niewygodne dojazdy do pracy.

Deweloperzy budujący nawet w dużych odległościach od Toronto, takich jak London, Niagara, Stratford, Guelph, Belleville czy Kitchener na pewno stwierdzą, że mają dużo klientów właśnie z okolic Toronto.

Oczywiście ma to związek również z rodzajem wykonywanej pracy: wielu z nich pracuje albo z domu, albo też wystarczą im rzadsze wyjazdy do macierzystego zakładu pracy, np. raz czy dwa razy w tygodniu, co pozwala im na mieszkanie w dalszej odległości od miasta.

Nie wiem, czy nasi decydenci rządowi dokładnie zdają sobie sprawę z tego typu kupców, którzy również mają duży wpływ na kształtowanie się cen, nie tylko w samym mieście, ale w całej prowincji Ontario. Na pewno tego rodzaju kupujący mają ogromny wpływ na poziom uzyskiwanych cen nieruchomości, właśnie poza miastem.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Dla kupujących mamy specjalnie zaprogramowany, nowy system poszukiwania nieruchomości: wystarczy się u nas zarejestrować.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4 usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.