Fonda i Redford otrzymali w Wenecji Złote Lwy za całokształt twórczości

0

Bardzo długą owacją na stojąco nagrodzono w piątek wieczorem na festiwalu filmowym w Wenecji legendy światowego kina, Jane Fondę i Roberta Redforda, którzy otrzymali nagrody Złotego Lwa za całokształt twórczości.

Podczas ceremonii wręczenia statuetek w Pałacu Festiwalowym Jane Fonda płakała w objęciach Roberta Redforda.

“Nigdy nie wyobrażałam sobie, że znajdę się tutaj. To ogromny honor otrzymać Złotego Lwa razem z Bobem, który zawsze mnie szanował i kochał jako aktor i reżyser”- mówiła aktorka.

“Nie było mnie w Wenecji przez 50 lat, dla mnie to nowy początek” – dodała.

Przejęty był też Redford. “Nie jest łatwo zgadzać się z kimś w pełni przez 47-48 lat. Przykro mi, że mówię o tak wielu latach, ale tak jest”- stwierdził.

Aktor wspominał też swą młodość spędzoną we Florencji, gdzie przez jakiś czas studiował.

Włoskie media odnotowują, że scena była tak wzruszająca, że także tłumaczce, która stała razem z aktorami, łamał się głos.

Ceremonię wręczenia nagród uświetniła projekcja entuzjastycznie oklaskiwanego filmu “Our souls at night” w reżyserii Ritesha Batry. To historia miłosna, w której zagrali oboje pół wieku po tym, gdy spotkali się na planie komedii romantycznej “Bosko w parku” Gene’a Saksa.

Foto: EPA/ETTORE FERRARI  i EPA/CLAUDIO ONORATI Dostawca: PAP/EPA

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.