Działo się (4 września)

0

Dom George’a Eastmana w Rochester gdzie mieści się dzisiaj Muzeum Fotografii.

  1. –  Amerykanin George Eastman otrzymał patent na aparat fotograficzny na błonę zwojową i zarejestrował znak towarowy Kodak.

1927 – Urodził się John McCarthy (zm. 24 października 2011) – informatyk amerykański, laureat Nagrody Turinga (1971) za wkład w dziedzinie sztucznej inteligencji; twórca terminu „sztuczna inteligencja”, który sformułował w 1956 na konferencji w Dartmouth. McCarthy jest też autorem języka programowania LISP.  W 1948 ukończył matematykę w Caltech (California Institute of Technology), w 1951 zdobył stopień doktorski z matematyki w Princeton University. Pracował naukowo w Princeton, Stanford i Dartmouth. Do ostatnich lat życia był aktywnym (konserwatywnym i prawicowym) komentatorem wydarzeń, szczególnie problemów globalnych.

1956 – Amerykańskie przedsiębiorstwo IBM skonstruowało pierwszy dysk twardy (komputerowa pamięć masowa, wykorzystująca nośnik magnetyczny do przechowywania danych; nazwa „dysk twardy” wynika z zastosowania twardego materiału jako podłoża dla właściwego nośnika, w odróżnieniu od dysku miękkiego, w którym nośnik magnetyczny nanoszono na podłoże elastyczne). Ten dysk miał 24 cale średnicy i mieścił 5 MB danych.

Poleć:

O Autorze:

Bogdan Mis

Senior polskich popularyzatorów nauki, jeden z najstarszych polskich programistów. Z wykształcenia matematyk, wieloletni wykładowca szkół wyższych. Dziennikarz. Przez wiele lat obecny na antenach Telewizji Polskiej, z której odszedł w wyniku negatywnej weryfikacji z okresie stanu wojennego. Zapraszamy do czytania artykułów Bogdana Misia na Studiu Opinii

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.