Działo się (10 września)

0

Henry Purcell

1659 – Prawdopodobnie tego dnia urodził się Henry Purcell (zm. 21 listopada 1695) – jeden z najbardziej znanych oraz utalentowanych angielskich kompozytorów muzyki baroku. Uchodzi on za twórcę angielskiej muzyki klasycznej, czego wyrazem może być uznanie jego opery Dydona i Eneasz za operę narodową.

1913 – Pierwsza autostrada połączyła wybrzeża USA. Tego samego dnia (tylko w roku 1921) otwarto w Berlinie pierwszy odcinek autostrady w Europie.

1977 – We Francji po raz ostatni użyto gilotyny. Pochodzący z Tunezji porywacz i morderca Hamida Djandoubi (w lipcu 1974 porwał i zamordował 21-letnią Francuzkę Elisabeth Bousquet) został ścięty w więzieniu Baumettes w Marsylii.

Poleć:

O Autorze:

Bogdan Mis

Senior polskich popularyzatorów nauki, jeden z najstarszych polskich programistów. Z wykształcenia matematyk, wieloletni wykładowca szkół wyższych. Dziennikarz. Przez wiele lat obecny na antenach Telewizji Polskiej, z której odszedł w wyniku negatywnej weryfikacji z okresie stanu wojennego. Zapraszamy do czytania artykułów Bogdana Misia na Studiu Opinii

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.