Aktor Artur Żmijewski: Byłem tam! Polska powinna przyjąć uchodźców z Syrii

0

Artur Żmijewski – odtwórca głównej roli w wielu filmach i serialach, m.in. “Ojciec Mateusz” – jest jednocześnie ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. W piątek, 22 września, gościł w Gdańsku. Portalowi gdansk.pl udzielił wywiadu, w którym apeluje do naszych sumień: – Życie Syryjczyków w obozach dla uchodźców to wegetacja. Widziałem to na własne oczy. Ich sytuacja jest beznadziejna. Mamy obowiązek im pomóc.

Artur Żmijewski znany jest Polkom i Polakom z ekranów kinowych i telewizyjnych: “Ojciec Mateusz”, “Na dobre i na złe”, “Katyń”, “Kamienie na szaniec” i nowy film “Atak paniki”, dopiero co pokazany na festiwalu filmowym w Gdyni.

Żmijewski jest także ambasadorem UNICEF, organizacji ONZ niosącej pomoc dzieciom na świecie. W tej roli Żmijewski był już w Mali i Etiopii, oglądając na własne oczy dramatyczny los dzieci i matek w tych krajach. Latem wrócił z Jordanii, gdzie odwiedził dwa obozy dla uchodźców uciekających przed wojną w Syrii. Żmijewski mówi, że jest naszymi oczami i uszami, że jego obowiązkiem jest zobaczyć te miejsca i zdać nam relację. Od naszego sumienia zależy, co zrobimy z tą wiedzą.

Rozmowa ze Żmijewskim o jego wizycie w Jordanii i jego stosunku do kwestii przyjęcia przez Polskę uchodźców z Syrii.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.