25 września Rada UE zajmie się Polską

0

25 września Komisja Europejska przedstawi na posiedzeniu unijnych ministrów ds. europejskich informacje dotyczące procedury praworządności, jaką prowadzi wobec Polski potwierdziło PAP źródło w estońskiej prezydencji, która odpowiada za to spotkanie.

Wcześniej dyplomaci podali, że Komisja wystąpiła na środowym spotkaniu unijnych ambasadorów z wnioskiem w tej sprawie. Wiceszef KE Frans Timmermans chce przekazać informacje przedstawicielom państw członkowskich odnośnie do dialogu z władzami w Warszawie w kontekście procedury praworządności. Według informacji estońskiej prezydencji KE ma przedstawić tę sprawę w punkcie “sprawy różne”. Oznacza to, że po wypowiedzi Timmermansa każdy z ministrów będzie mógł zabrać głos.

Według relacji jednego ze źródeł PAP na spotkaniu ambasadorów żaden z przedstawicieli państw członkowskich nie zareagował na wniosek KE w tej sprawie. Jeszcze w maju ustalono, że Komisja ponownie przedstawi problem dotyczący praworządności w Polsce Radzie UE, czyli reprezentantom państw członkowskich.

Przedstawiciele władz Polski podchodzą do sprawy spokojnie. “Zobaczymy, co Komisja Europejska będzie miała do powiedzenia. Na pewno bardzo rzeczowo się do tego odniesiemy” powiedział PAP jeden z polskich dyplomatów w Brukseli.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.