Szkolenia dla dorosłych

0

Jak podały władze Ontario, w związku z tym, że rynek pracy staje się coraz bardziej oparty o technologię i wiedzę, dorosłe osoby, które potrzebują szkolenia w podstawowych dziedzinach w takich jak umiejętność czytania, pisania, matematyka oraz umiejętność korzystania komputera, będą mogły zdobyć te potrzebne im umiejętności aby ułatwić im znalezienie pracy.

Według badań, 15 proc. osób dorosłych w wieku produkcyjnym ma kłopoty w tej sferze działania.

Jak podaje prowincja, zainwestowanie 185 mln dol. w tego rodzaju program szkoleniowy spowoduje, że Ontario podwoi swoje wsparcie dla szkolenia w zakresie podstawowych i niezbędnych umiejętności do roku 2020/2021.

“Jak wiemy, gospodarka się zmienia i naszemu rządowi chodzi o to aby nikt nie czuł się pozostawiony z tyłu. W związku z tym chcemy aby ludzie w Ontario w każdym wieku i na każdym etapie życia mieli dostęp do wysokiej jakości bezpłatnego szkolenia, które pozwoli im znaleźć pracę teraz i w przyszłości”, powiedziała Deb Matthews, wicepremier i minister edukacji. “Dzięki naszemu najnowszemu programowi dodatkowe 80 tys. dorosłych osób w całej prowincji będzie miało dostęp do szkoleń w zakresie pisania, czytania i niezbędnych umiejętności elektronicznych”.

Według badań 1 proc. wzrost umiejętności w tych dziedzinach prowadzi do 2,5-procentowego wzrostu w efektywności pracy.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.