Prototypy mebli z tektury i drewna

0

Prototypy mebli zaprezentowane w hali Zajezdni Dąbie, 25 bm. Prototypy mebli służących do pracy i wypoczynku, które zostały wykonane z papieru i drewna, przygotowali studenci z Politechniki Wrocławskiej w ramach trwającej na uczelni II edycji Letniej Szkoły Architektury. Motywem przewodnim tegorocznej edycji kursu jest “Work& Chill”. Oznacza to miejsca, w których można przysiąść, położyć się, zrelaksować, porozmawiać z kolegami, ale też popracować w grupach lub indywidualnie, poczytać, zjeść czy podjąć inne aktywności, które mają miejsca w szkołach, uczelniach czy biurach.

Pięć projektów mebli, służących do wypoczynku i pracy, wykonanych z drewna i tektury, stworzyli studenci Politechniki Wrocławskiej. “To projekty, które mają pokazać jak można humanizować przestrzeń, w której się pracuje” – powiedział PAP Jerzy Łątka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Projekty powstały w ramach II edycji Letniej Szkoły Architektury, która odbywa się na Politechnice Wrocławskiej. W warsztatach bierze udział 25 studentów, a ich opiekunami merytorycznymi są dr inż. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft oraz doktorant Jerzy Łątka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Łątka znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych polskich innowatorów poniżej 35. roku życiu według prestiżowego amerykańskiego magazynu MIT Technology Review.

Jak powiedział we wtorek PAP Jerzy Łątka, w ramach warsztatów powstało pięć projektów. “To formy użytkowe wykonane z tektury i drewna. To m.in. ośmiokąt, który się obraca i może mieć różne zastosowania czy ławka połączona ze stołem, ale również miejsce pracy, do którego wchodzi się po schodkach, a pod nimi jest miejsce do odpoczynku” – powiedział Łątka. Jednym z projektów jest również przestrzeń wystawiennicza.

Architekt dodał, że ideą tegorocznej edycji warsztatów jest “zhumanizowanie przestrzeni pracy”. “To projekty, które mogą być ustawione w miejscach pracy, czy na uczelni. Te meble umożliwiają znalezienie przestrzeni do odpoczynku” – mówił Łątka.

Zgodnie z założeniami warsztatów projekty autorstwa wrocławskich studentów powinny spełniać takie kryteria jak: innowacyjność, mobilność, modułowość, wygoda i niska cena.

Nauka w Polsce PAP

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.