Nowe projekty budowlane

0

Deweloperzy oraz budowniczy w Toronto jeszcze nie doświadczyli obniżenia sprzedaży: wręcz odwrotnie, sprzedaż jest rekordowa. Oczywiście, większość sprzedawanych nieruchomości to głównie mieszkania w wysokich oraz niższych apartamentowcach, oraz szeregowce (townhousy). Stanowią one 91 procent z ogólnej liczby 6,046 nieruchomości sprzedanych w czerwcu br, co stanowi o 59 procent więcej w porównaniu z majem 2017 r.!

Wyjątkowa liczba sprzedanych nowo budowanych nieruchomości w czerwcu spowodowana była wieloma czynnikami, a to między innymi zwiększoną liczbą oferowanych mieszkań o większym metrażu, jak również kupujących, którzy nie znaleźli wolnostojącego domu dla siebie, z uwagi na mniejszą podaż, a także dużo większym zainteresowaniem inwestorów, których przekonał duży wzrost cen na rynku.

Sprzedaż nowo budowanych nieruchomości bezpośrednio od deweloperów nastąpiła akurat w okresie ogólnego spadku sprzedaży wszystkich nieruchomości na rynku wtórnym. Udostępnione dane za sprzedaż wykazały spadek cen o prawie 17 procent, a dalsze obawy co do kondycji rynku zostały osłabione podniesieniem stopy procentowej przez Bank Centralny, co doprowadziło do podniesienia stóp procentowych przez większość kredytodawców, ze średniej 2,7 procent do 2,95 procent.

Historycznie rzecz biorąc, ceny nowych domów czy apartamentów zazwyczaj były korygowane przez deweloperów, którzy podążali za cenami z rynku wtórnego.

Średnia cena wywoławcza za nowo budowany dom wolnostojący spadła o dziewięć procent czerwcu w porównaniu z majem, i wyniosła 1.761.985 dolarów, ale i tak tego typu nieruchomości stanowiły niewielki ułamek ogólnej oferty rynkowej.

Tylko dziewięć procent ogólnej liczby sprzedanych nieruchomości stanowiły takie o niskiej zabudowie, a ich uśredniona cena, włączając w to domy wolnostojące, wyniosła 1.250.000 dolarów. Była to w sumie niewielka obniżka, wynosząca nieco powyżej 2 procent. Kiedy tak mało jest nieruchomości na rynku, dokładne analizowanie cen nie ma zbytniego sensu.

Na samym rynku mieszkań w apartamentowcach uśredniona cena wyniosła 627.a000 dolarów: co stanowiło 34-procentowa zwyżkę w porównaniu do roku ubiegłego; średnia cena za stopę kwadratową wyniosła 742 dol., w porównaniu do 587 dolarów rok temu. A więc sprzedaż nieruchomości zupełnie nowych nie jest stabilna, bo zależy od rozpoczęcia nowych projektów budowlanych, co znacznie wpływa na ich podaż na rynku.

Wydaje się, że największym zagrożeniem ze strony rządu ontaryjskiego dla stabilności rynku jest wprowadzenie bardzo ścisłej kontroli czynszu za wynajmowane nieruchomości. A powiązanie wzrostu cen ze wzrostem inflacji jest bardzo dużym ograniczeniem, nawet do 2,5 procent. Zastanawiające jest co stanie się z kupowaniem mieszkań przez inwestorów, albowiem duża liczba sprzedawanych apartamentów była powiązana z rynkiem wynajmu. Ograniczenia rządowe mogą znacznie ukrócić bezpośrednią sprzedaż mieszkań od dewelopeerów przez tych kupujących.

Według jednego z głównych szefów popularnego dewelopera, jakim jest Mattamy Homes, obecna sprzedaż nowo budowanych mieszkań nie cieszy się już taką popularnością jak uprzednio. Zazwyczaj cały budynek był sprzedawany w ciągu pierwszego dnia, a teraz zabiera im to kilka tygodni, gdyż większość kupujących stanowią sami przyszli mieszkańcy tych bloków.

A więc inwestorzy, jak niektórzy nazywają spekulantów, wydaje się znikli z pola widzenia. Mimo różnych wahań na rynku, ceny nie spadają w sposób drastyczny, tak jak niektórzy się tego spodziewali. Dotyczy to zarówno rynku torontońskiego, jak i tego w Vancouver: dwóch rynków wiodących w Kanadzie.

Dla zainteresowanych kupnem nowego mieszkania w Mississaudze polecam bardzo dobrą lokalizację dwóch apartamentowców, które mają powstać niedaleko plazy Wisła, właściwie na granicy z Toronto, a więc lokalizacja bardzo pożądana. Oczywiście posiadam informacje na ten temat, informowany jestem na bieżąco bezpośrednio przez dewelopera: zainteresowanych proszę o kontakt bezpośredni na mój telefon lub e-mail podany poniżej.

Wszystkich wystawiających nieruchomości na sprzedaż, zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Dla kupujących mamy specjalnie zaprogramowany nowy system poszukiwania nieruchomości: wystarczy się u nas zarejestrować, a usługa jest oczywiście bezpłatna, oraz dużo łatwiejsza w obsłudze niż Realtor.ca. Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo jeden bilet losujący.

Zajmujemy się również kwestią wynajmu wszelkiego typu nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209- 3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.