Niemieccy komandosi podejrzani o skrajnie prawicowe wybryki

0

Prokuratura wojskowa Bundeswehry wszczęła śledztwo przeciwko żołnierzom elitarnej jednostki specjalnej KSK (Kommando Spezialkraefte) w związku z podejrzeniem o skrajnie prawicowe wybryki, w tym pokazywanie hitlerowskiego pozdrowienia.

Poinformowało o tym publiczne radio Deutschlandfunk, powołując się na ustalenia rozgłośni regionalnych, Radio Bremen i NDR. Jak twierdzą dziennikarze tych mediów, do karygodnych ekscesów doszło w kwietniu pod Stuttgartem podczas uroczystości pożegnania dowódcy jednej z kompanii KSK.

Była to plenerowa impreza zorganizowana w formie “rzymsko- średniowiecznego” turnieju. Uczestnicy słuchali rockowego utworu autorstwa skrajnie prawicowego zespołu muzycznego Sturmwehr, a podczas refrenu część obecnych, unosząc do góry prawą rękę, demonstrowała hitlerowskie pozdrowienie – powiedziała dziennikarzom uczestniczka wydarzeń, uznana przez media za wiarygodne źródło.

Młoda kobieta została zaproszona na uroczystość, gdyż seks z nią miał być nagrodą dla przechodzącego do rezerwy dowódcy kompanii – czytamy na stronie internetowej rozgłośni Radio Bremen. Program turnieju przewidywał też rzut świńską głową, strzelanie z łuku oraz ćwiartowanie melonów i ananasów mieczem.

Bundeswehra potwierdziła fakt przeprowadzenia zawodów w rzucaniu świńską głową, oświadczając jednak, że dotychczasowe śledztwo nie potwierdziło zarzutów o sprzeczne z konstytucją wypowiedzi czy gesty. Hitlerowskie pozdrowienie jest jako jeden z symboli Trzeciej Rzeszy zakazane i podlega karze. KSK jest elitarną jednostką Bundeswehry przeznaczoną do zadań specjalnych, m.in. do akcji na terenie Afganistanu.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.