Łyknij na zdrowie

0

Coraz popularniejsza dieta sokowa uznawana jest za jedną z najlepszych metod oczyszczania organizmu. Polega przede wszystkim na zastąpieniu wszelkich posiłków sokami złożonymi z owoców i warzyw.

Mimo, że organizm ludzki jest w stanie pozbywać się na bieżąco toksyn, warto przyspieszyć ten proces i mu pomóc. Żyjemy w świecie, w którym bez ustanku natykamy się na różne formy nieczystości. Jedzenie fast foodów, palenie, kofeina czy alkohol nie pomagają w dbaniu o zdrowie. Dodatkowo oddychamy zanieczyszczonym powietrzem i spożywamy wodę ubogą w minerały. To i wiele innych czynników wpływa negatywnie na nasz organizm.

Soki zrobione ze świeżych owoców i warzyw zastępują posiłki, ale czy spełniają wszystkie wymogi żywieniowe, jest już kwestią sporną. Tylko i wyłącznie od nas zależy na jak długi czas detoksu się decydujemy. Logiczne wydaje się jednak, że taka kuracja nie może trwać zbyt długo. Głównym celem diety sokowej jest pomoc w zmianie podejścia do jedzenia, a nie zrzucenia zbędnych kilogramów, co jednak jest jej efektem ubocznym.

Płynna forma podania owoców i warzyw daje największą przyswajalność substancji mineralnych, witamin i przeciwutleniaczy. Nie każdy jest jednak zdania, że dieta sokowa to samo zdrowie.

Dietetyk Aneta Łańcuchowska uważa, że “picie tylko i wyłącznie soków przez kilka dni nie jest dobrym pomysłem, dlatego, że wytwarzamy sobie wtedy taką dietę, która dostarcza nam bardzo małe ilości kalorii”.

Jej zdaniem taka dieta pozbawiona jest białka, tłuszczów, a węglowodany dostarczane są w niewielkich ilościach.

“Uważam natomiast, że wzbogacanie zdrowej diety o świeżo wyciskane soki owocowe, owocowo- warzywne, a najlepiej same warzywne, jest słuszne, zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy organizm potrzebuje większego nawodnienia. Pamiętajmy jednak, by nie były one jedynym elementem naszej codziennej diety” – radzi.

Jak mówi znane przysłowie, wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Pamiętajmy, by znaleźć złoty środek, bo zdrowie jest tylko jedno. W razie jakichkolwiek pytań, warto udać się do dietetyka po poradę.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.