23. Przystanek Woodstock w pigułce. Wszystko co musisz wiedzieć o festiwalu

0

23. Przystanek Woodstock rozpoczął się w czwartek i potrwa do nocy z soboty na niedzielę. Po raz 14. impreza jest organizowana w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników. W tym roku na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych przewidziano spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Orkiestra w tym roku pobiła rekord. Zebrano ponad 105 milionów złotych. 

Kilka tysięcy policjantów, strażaków, ochroniarzy i wolontariuszy. Kilkanaście kilometrów barierek. Setki tysięcy uczestników. Świetne koncerty, ale też pouczające rozmowy. A w tle tego wszystkiego wojenka między ministerstwem a Jurkiem Owsiakiem, organizatorem “najpiękniejszego festiwalu świata”. Słowem – wszystko, co musisz wiedzieć o 23. Przystanku Woodstock. Start festiwalu w tym roku zaplanowano na 3 sierpnia. Potrwać ma do 5 sierpnia 23. Przystanek Woodstock W tym roku Jurek Owsiak i jego ekipa nie mieli łatwo. Przeciwności losu i kłody pod nogi – jak sam mówił – rzucane im przez MSWiA skutecznie uprzykrzyły ich życie. Przede wszystkim finansowo, bo uznanie przez policję Woodstocku za imprezę masową podwyższonego ryzyka drastycznie podniosło koszty organizacji festiwalu. Niesmak pozostał również po decyzji podległej ministerstwu straży pożarnej o rezygnacji z pomocy niemieckich służb ratowniczych. Resort taki krok tłumaczył zagrożeniem terrorystycznym. – My już nie wyrobimy – żalił się Owsiak, nieco ponad tydzień przed festiwalem, stawiając pod znakiem zapytania jego kolejną edycję. Ale tę chce mieć zrobioną, jak najlepiej i najbezpieczniej tylko można. Dlatego grzecznie spełnia wszystkie narzucone mu warunki, rozwija kilkanaście kilometrów ogrodzenia, a także posyła na pole festiwalowe w Kostrzynie nad Odrą kilka tysięcy osób, mających dbać o bezpieczeństwo woodstockowiczów. 

Więcej

Prawica straszy: Owsiak zrobi z ciebie muzułmankę! Odkłamujemy mity o Przystanku Woodstock

Strona festiwalu

 

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.