Pożegnanie z radną – rzeczniczką biednych

0

W niedzielę w Metropolitan Community Church w Toronto odbyła się msza za zmarłą dzień wcześniej niezwykle popularną radną torontońską i zastępczynię mera Pam McConnell.

Około 700 osób przybyło do kościoła aby pożegnać się z radną reprezentującą okręg Toronto Centre-Rosedale, która zmarła na raka płuc, o którym nikt nie wiedział, w wieku 71 lat.

Przemawiając do zgromadzonych burmistrz Toronto John Tory powiedział, że Pam McConnell była jedną z osób, które miały największy w historii władz Toronto wpływ na los ludzi biednych. Była ona inicjatorką mającego głęboki sens programu redukcji biedy i upominała się o prawa ludzi jeśli chodzi o zamieszkanie, sprawiedliwy program komunikacji miejskiej, a także szkolne programy dożywiania dla dzieci.

Z merem Johnem Tory’m

Odprawiający mszę pastor Brent Hawkes powiedział, że najlepszym sposobem uczczenia jej pamięci byłoby wprowadzenie w pełni w życie opracowanej przez nią strategii walki z niedostatkiem.

McConnell rozpoczęła swoją polityczną karierę w 1982 roku i przez 12 lat była szkolnym powiernikiem (school trustee), a następnie została wybrana jako radna miejska w 1994 roku. Zasiadała w zarządach wielu organizacji biznesowych (BIAs) m.in. Cabbagetown, Waterfront i St Lawrence Market. Ostatni raz wystąpiła publicznie w czerwcu w czasie otwarcia Berczy Park, nieopodal St Lawrence Market.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.