Porozumienie w sprawie stałych dostaw wody dla Palestyńczyków

0

Jason Greenblatt, wysłannik prezydenta USA na Bliski Wschód, poinformował w czwartek, że Izrael zgodził się dostarczać na terytoria palestyńskie 32 miliony metrów sześciennych wody rocznie.

Amerykański dyplomata, który wystąpił jako mediator podczas rokowań w sprawie dostaw wody dla Palestyńczyków, powiedział, że to porozumienie stanowi “ważny etap” na drodze do szerszego porozumienia regionalnego w sprawie gospodarowania wodą.

“Woda jest cennym dobrem na Bliskim Wschodzie. Stany Zjednoczone cieszą się niezmiernie z porozumienia zawartego między władzami Autonomii Palestyńskiej a rządem Izraela” – oświadczył Greenblatt podczas ceremonii podpisywania porozumienia, która odbyła się w Jerozolimie.

Zgodnie z porozumieniem 22 miliony metrów sześciennych wody rocznie będzie otrzymywał okupowany przez Izrael Zachodni Brzeg Jordanu a 10 milionów Strefa Gazy.

Jason Greenblatt udał się na Bliski Wschód z misją, której celem jest doprowadzenie do wznowienia przerwanych w 2014 roku izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.