Polonia wsparła Polaków

15

Protesty w Polsce poparli demonstrujący w Ameryce Północnej – w Kanadzie i USA. Oto mapka tych protestów:

24 lipca

My stojący wczoraj po raz kolejny pod Konsulatem RP w Toronto, którzy w większości wyjechaliśmy z Polski za czasów PRL i mieszkamy w Kanadzie, znamy znaczenie słowa wolność, demokracja.

Żyjemy w kraju gdzie miejsce jest dla każdego, nieważne skąd jesteś, gdzie na ulicach spotyka się ludzi z całego świata.

My, Polonia kanadyjska, znamy wartość demokracji. Polska, nasza Ojczyzna, którą musieliśmy dawno temu opuścić, pozostała w naszych sercach i widząc co dzieje się, jakich strasznych zniszczeń dokonuje nowy rząd, stajemy aby wyrazić swoje poparcie setkom tysięcy Polaków, którzy szczególnie w ostatnie dni wyszli w Polsce na ulice miast w obronie swojej wolności.

Nie rozumiemy jak mogło się stać, że Polska zakręciła z drogi, że kraj, z którego byliśmy tacy dumni, kraj, który stawiany był jako wzór niepoddawania się kryzysom, kraj, który w tak krótkim czasie potrafił zamienić się w nowoczesny i piękny, teraz bezkarnie jest niszczony…

Nowy rząd zamiast ulepszać rozpoczął 2 lata temu akcję niszczenia wszystkich zdobyczy Wolnej Polski. Zaczęto od zniszczenia marki najlepszych stadnin koni na świecie, niszczenia Puszczy… To tylko początek, który u mnie osobiście zapalił od razu czerwone światło. I tylko cały czas nurtuje mnie pytanie jak Polacy elektorat PIS-u daje się tak omamić, dlaczego za Kaczyńskim mówią, że nikt nie przekona ich, że białe to białe, a czarne to czarne.

Poseł Kaczyński powiedział niedawno prawdę chyba po raz pierwszy, że PIS zawraca Polskę z drogi. Z drogi do normalności???

Jakim prawem człowiek nieznający życia zniewala moich Rodaków w kraju? Staję pod Konsulatem od dwóch prawie lat i będę stawać. Może ktoś przejrzy na oczy zastanawiając się: “po co ona to robi, a może widzi lepiej?” Mam nadzieję i z nadzieją wołam: “Polacy, nie wracajcie do klatki nawet jak będą Wam wmawiać, że jest zbudowana ze złota i ozdobiona diamentami! To kłamstwo!”

Anna Bocheńska

Koordynator KOD Canada

Założyciel  KOD Toronto

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

This slideshow requires JavaScript.

TORONTO

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

15 Comments

 1. Witold Liliental on

  Do Pana kryjącego się za nickiem “Z kraju”
  Szanowny Panie! Po pierwsze, jeśli Pan jest rzeczywiście z kraju, to nie ma czego się bać, zwłaszcza, jeśli Pan wychwala tzw. “dobrą zmianę” i krytykuje poprzednie rządy. Za to NIC Panu z pewnością nie grozi i można śmiało występować pod własnym imieniem i nazwiskiem. Średniej wieku sędziów nie wymyśliłem sobie, tylko wziąłem z serwisu prasowego. Tak samo, wśród protestujących na ulicach, było mnóstwo bardzo młodych ludzi. To były „złogi komunizmu” albo „esbeckie wdowy”? Już chociażby z tych określeń widać jasno, że propaganda władz mija się bardzo z prawdą. Zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi, że po to, aby usprawnić prace ZUS i być może nawet naprawić jakieś nieuczciwe działanie kogoś w tej państwowej instytucji wobec Pana i Pana Mamy, trzeba było zdemolować Trybunał Konstytucyjny, wymienić sędziów Sądu Najwyższego i podporządkować ich ministrowi sprawiedliwości, który jednocześnie jest generalnym prokuratorem. Oczywiście, ja mylę się w swoich obawach o niezawisłość nowych sędziów, ponieważ minister sprawiedliwości Ziobro będzie całkiem niezawisły od prokuratora generalnego Ziobry. Sam tłumaczył, że to dwa całkiem odrębne urzędy, a tylko łączy je jedna osoba. Czy w ramach „dobrej zmiany” należy przymykać oko na wybryki różnych neofaszystów, otwarcie głoszących hasła rasistowskie, tylko dlatego, ze oni są poplecznikami politycznymi ? Czy godzi się negować wszystkie obawy, które wyraża Unia Europejska, dzięki której Polska tak wspaniale rozwinęła się przez ostatnie kilkanaście lat? Polacy gremialnie „dążyli do Europy” i wyrazili zgodę w referendum na wejście do Unii. To znaczy przyjęcie standardów życia Europy, czyli wolności, przyzwoitości i tolerancji. Przez wiele lat Polska była pokazywana za wzór. Dziś jest chorym krajem Europy, skłóconym z prawie wszystkimi. Czy godziwe jest grożenie, że się „weźmie za media”, wyzywanie wszystkich oponentów politycznych – Polaków – od zdrajców, targowiczan, dzielić Naród na lepszy i gorszy sort? My, Polacy mający poglądy różniące się od tych, głoszonych przez obecną władzę też jesteśmy takim samym suwerenem!

 2. Protesty w obronie demokracji, zadanie zmian, ale zeby bylo tak jak bylo, czyli “za, a nawet przeciw”. Ludzie, idzcie do domu i zacznijcie myslec samodzielnie! Powodzenia!

  • Witold Liliental on

   Jeżeli ktoś przymyka oczy na to, że obecna władza łamie Konstytucję i stawia się ponad prawem, że kłamie, że obraża wszystkich Polaków mających swoje zdanie, różniące się od poglądów PiS, a jednocześnie oskarża opozycję o “agresję”, przepycha ustawy pod osłoną nocy i ogranicza prawa Polaków, to trudno posądzać taką osobę o uczciwą wypowiedź. Żeby nie być gołosłownym: Ta władza nazywa protestujących, korzystających z ich demokratycznego prawa, „esbeckimi wdowami, złogami komunizmu, broniącymi koryta” itp.. Co młodzi ludzie niepamiętający nawet czasów PRL mogą mieć wspólnego z komunizmem, i niby jakiego koryta chcą bronić? Władza oskarża sędziów o bycie komunistami. Średnia wieku wszystkich sędziów w Polsce jest 38 lat. Czyli kiedy Polska odzyskała niepodległość w 1989 roku, oni mieli po 10 lat. Dziesięcioletnie wdowy? A czym był pan Piotrowicz? On PAMIETA czasy komunizmu, bo sam był członkiem partii i oskarżał ówczesnych opozycjonistów, a sędzia Kryże ich skazywał.

  • Pane Wtoldzie! akurat ta średnia wieku, to argument jak kulą w płot! Prosze popatrzeć spokojnie wlasnymi oczami na składy sędziowskie a nie powtarzać bezsensownych argumentów!! Te 38 lat to chyba średnia stażu na ciepłej posadce!
   Oczywiście poprzednia władza nie łamała konstytucji… Szkoda, ze z mojego konta emerytalnego “wyparowała” połowa składek! To faktycznie było mocno konstytucyjne. W efekcie po 20 latach pracy muszę pracować u Niemców (tak, proszę poszukać w Polsce ogłoszenia o pracy w jakiejś polskiej firmie) a w ramach oszczędności kupować w Kauflandzie, Tesco, Lidlu lub Biedronce.
   Moja mama po 41 lat pracy ma emeryturę duuużo niższą niż znajomi, którzy byli partyjni, albo ich żony, które nie przepracowały w życiu nawet 10 lat.
   No to ja się pytam, kto chce żeby bylo, tak jak było? Nota bene, mam 43 lata.

 3. Nie udał się jeszcze w Polsce sprzedać całego przemysłu i “trochę” na tym zarobić.
  Duże sieci handlowe w obcych rękach, zakłady pracy też. Niewiele zostało ale może to być konkurencją a więc trzeba wszystko kupić i zniszczyć.
  Zniszczone ZNTK i teraz kupujemy tramwaje i pociągi za granicą. Zniszczone stocznie a za tym padli i mniejsi wytwórcy. Sprzedali ELWRO i kupujemy elektronikę zagraniczną. Sprzedane hotele Orbis i pieniądze wypływają z kraju. Były to żyły złota.
  Polska to bogaty kra. Okradają go od wojny a i tak jest nieźle. Mamy spokój, bez strzelanin itp.
  Jak złodziei odetnie się od dóbr narodowych to dopiero będzie widać jaki to świetny zakątek na tym globie.
  Złodziejstwu – STOP
  Układom -TOP
  Nieuczciwości -STOP

 4. Mieszkajac na stale w Kanadzie co my na prawde wiemy jak zycie sie toczy w Polsce? Wyjazd na dwa tygodnie do rodziny lub zwiedzania nic nam nie mowi. Ekspertami to moze jestesmy w czytaniu lub ogladaniu jednostronnych wiadomosci…

  • Malgorzata P. Bonikowska

   To nie jest informacja, która ma być neutralna tylko fotoreportaż z kilkunastu wydarzeń wspierających protesty w Polsce. Informacje o sprawie znajdzie Pani w innych miejscach. Ile Państwo wiedzą zależy od stopnia zainteresowania tematami polskimi. My wiemy bardzo dużo, bo śledzimy wszystkie media, płacimy za szczegółowy serwis informacyjny z Polski i świata, a poza tym mamy setki kontaktów w Polsce. Gazeta drukowana podaje, jak każda gazeta, wszystkie informacje agencyjne, czyli neutralne, które są przekazem faktów. Nie powielamy tego online, bo w Internecie jest tych informacji mnóstwo w wielu miejscach – skupiamy się na takich informacjach czy relacjach, których nie znajdzie się w innych źródłach.

 5. Szanowna Pani, tylko dla ścisłości chcę zapytać, czy organizowała Pani komitety i protesty przeciwko wyprzedaży polskiego przemysłu i grabieży gospodarki za poprzedniego rządu? A, skoro tak Pani walczy “o Polskę” i jest zaangażowana, to co Pani robi w Kanadzie, skoro po czasach PRLu nastały w Kraju takie świetlane czasy…?
  Akurat wołania o zawrocenie z życia w złotej klatce, to mam nadzieję Polacy wysluchają… 🙂

 6. Bravo, z calego swiata powinny plynac takie apele. Niech PiS widzi, ze nikomu nie podoba sie ich polityka. te 5 milionow co jak barany na nich glosowalo i nadal czesc z nich jeszcze ich popiera obudzi sie wkrotce z “reka w nocniku” . Pozdrawiam Polonie .

 7. komunisci chca znowu wrocic do wladzy i starych “porzadkow”
  nie dajmy sie.

 8. Joanna Krzak on

  To chyba Pani nie ana tematu. Młodzi ludzie są doskonale zorientowani, co się dzieje i wiedzą, czego mają bronić. To propagandowe teksty, że młodzi nie wiedzą.

 9. Ktos tu nie zna tmatu
  Jaka solidarnosc?Z kim? Z tymi mlodymi co nawet nie wiedzieli po co tam ten cyrk na ulicy pokazywali?

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.