Łukasz Kubot w finale debla w Wimbledonie

0
Rozstawieni z “czwórką” Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo awansowali do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. W czwartek pokonali w Londynie fińsko-australijski debel Henri Kontinen i John Pers (1.) 6:3, 6:7 (4-7), 6:2, 4:6, 9:7. Był to trzeci pięciosetowy pojedynek Kubota i Melo w tej imprezie. W pierwszej partii wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową. Najbardziej zacięte były druga i piąta odsłona. Pierwszą z nich wygrali rywale po tie-breaku, a w decydującym secie – granym na przewagi – górą byli Polak i Brazylijczyk. Ostatni punkt w spotkaniu zdobył zawodnik z Ameryki Południowej, a lubinianin zgodnie ze swoją tradycją odtańczył kankana. Robi to zawsze po ważnych zwycięstwach. Czwartkowy pojedynek trwał trzy godziny i 32 minuty. Kubot i Melo jeszcze przed rozpoczęcie Wimbledonu byli wymieniani w gronie faworytów. W tym sezonie nadal są niepokonani na trawie. Triumfowali niedawno w ‘s-Hertogenbosch i Halle. Wcześniej w tym roku wygrali dwa prestiżowe turnieje ATP Masters 1000 w Miami i Madrycie. W finale ich rywalami będą rozstawieni z numerem 16. Austriak Oliver Marach i Chorwat Mate Pavic. Decydujące spotkanie w męskim deblu odbędzie się w sobotę. Marach i Pavic potrzebowali czterech godzin i 34 minut, by pokonać w czwartek Chorwatów Franko Skugora i Nikolę Mektica 4:6, 7:5, 7:6 (7-4), 3:6, 17:15. 35-letni Polak jest o krok od drugiego w karierze tytułu wielkoszlemowego w deblu. Trzy lata temu – w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem – triumfował w Australian Open. Kontinen i Pers to triumfatorzy tegorocznego Australian Open. W poprzednim sezonie wygrali razem pięć turniejów. W finale Kubot będzie miał szansę “pomścić” Marcina Matkowskiego. Ten wraz z Białorusinem Maksem Mirnym przegrał z Marachem i Pavicem w ćwierćfinale 5:7, 2:6, 2:6. Matkowski i Mirnyj we wtorkowym meczu mieli niewiele do powiedzenia, łącznie wygrali dziewięć gemów. Spotkanie trwało godzinę i 44 minuty.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.